Anne Çocuk Bilgisi

Sağlık, Magazin ve Haber Portalı

Erkeklerde karizmatik, kadınlarda büyük sorun oluyor

Saç dökülmesi problemi ile karşı karşıya kalan kadınların bir çoğunun bu soruna çare aradıkları, her türlü bitkisel yöntemi denedikleri ve son olarak saç ekim merkezilerine başvurdukları belirtildi.

saç dökülmesi
saç dökülmesi

Hair Of İstanbul Kliniği Yönetim Kurulu Üyesi Adem Köse, kadınlardaki kellik problemine ilişkin bilgiler verdi. Adem Köse, “Geniş alın açıklığı, döküldükten sonra yenisi çıkmayan saçlar, hacimli ve dolgun saçlara sahip olma isteği günümüzde kadınların hayatını büyük ölçüde etkileyebilmektedir.

Saçlar kadın ve erkeklerin en önemli ve özel güzellik unsurudur. Bir erkeğin kel ve karizmatik olabilmesi söz konusuyken, bu durum kadınlar için hiçte geçerli değildir.

Bu nedenle saçları konusunda hassas olan kadınlar, erkek tipi saç dökülmeleri ve ya genetik kökenli dökülmeler konusunda birçok uygulama ile saç kaybını azaltmaya çalışırlar. Şu sıralar dünyanın dört bir yanındaki kadınlar, bu sorunlara çare bulmak amacıyla saç ekim merkezlerinin yolunu tutuyor” dedi.

Saç ekimi, son zamanlarda en etkili çözüm yöntemlerindendir

Adem Köse, saç ekiminin, en etkili saç kayıplarını önleme yöntemlerinden birisi olduğunu söyleyerek, “Ne yazık ki bu aşamaya gelene kadar birçok kimyasal yöntem denenerek saç dökülmesinin önlenmesi sağlanmaktadır. Bu yöntemler arasında bazıları işe yarar gibi görünse bile kalıcı çözümler için en iyi sonuçlar, saç ekimi ile alınmaktadır.

Saç ekiminde yakalanan kalite ve başarı oranı, Türkiye’yi özellikle de İstanbul’u bu alanda dünyanın önde gelen merkezlerinden bir tanesi haline getirdi” diye konuştu.
Adem Köse, artan rağbetin nedenini ise, operasyonların Türkiye’de daha ucuz olması olarak değil; alanında başarılı doktorlar, gelişmiş teknolojiler ile dünya standartlarında gerçekleştirilen uygulamalar ve hastalara hem işlem öncesi hem de işlem sonrasında da sunulan üstün hizmet kalitesi olarak açıkladı.

Son dönemlerde saç ekimi konusunda talebin önemli bir kısmını kadınların oluşturduğunu söyleyen Köse, alın daraltma operasyonlarında özellikle Amerika Birleşik Devletleri ve Brezilya’dan gelen hasta sayılarında ciddi artış olduğunu belirterek, yaz aylarında turizminde artmasıyla bu trendin artarak devam edeceğini düşündüklerini aktardı.

Kaynak: İHA