Anne Çocuk Bilgisi

Sağlık, Magazin ve Haber Portalı

Gelin Makyajı Trendleri

2019 sonu ve 2020 Gelin Makyajı Trendleri

Düğün gününde nasıl bir makyaj yapacağına karar vermediysen en yeni makyaj trendlerine bir göz atmaya ne dersin? 2019- 2020 gelinlik moda haftalarında ünlü tasarımcıların tercih ettiği gelin makyajı modelleri, trendlere dair ipuçları veriyor. Biz de bu modelleri inceledik, toparladık ve öne çıkan makyaj trendlerini senin için anlattık.

2019-2020 gelinleri! Elinizde ne kadar parlak makyaj malzemesi varsa çıkarın! Çünkü bu yıl onların yılı olacak! Metalik farlar, gümüş eyeliner’lar, parıltılı ojeler 2019 ve 2020’de gelinlerin ışıl ışıl görünmesini sağlayacak!

Peki ya fazla ışıltıdan hoşlanmayanlar ne yapacak? Onlar için de soft pembe tonları, gelin makyajı trendleri arasındaki yerini aldı bile. En sade gelin makyajını isteyen gelin adayları için de “yok gibi” makyaj modelleri doğal görünümü zirveye taşıyacak görünüyor!

Şimdi dilersen 2019-2020’nin makyaj trendlerine yakından bakalım:

1-Metalik Farlar Göz Alıyor

İddialı bir gelin göz makyajı istiyorsan, metalik göz farını göz kapağının tamamına uygulayarak düğün gününde ışıl ışıl bir görünüm elde edebilirsin. Gözleri büyük olan gelin adaylarının, beyaz ve gümüş tonlarında kullanabileceği sedefli farlar, gözleri daha küçük göstermek için yapılacak makyaj hileleri için de ideal. Özellikle de kahverengi gözleri öne çıkarmak için uygun olan ve iddialı gelinlerin tercihi olacak bu trend, ışıltılı mücevherler ile çok hoş duracak!

2-Eyeliner’da Metalik Etki

Farklı gelin makyaj modelleri arıyorsan eğer metalik eyeliner’a ne dersin? Doğal tonlardaki makyajına ışıltı katmak için ince bir şerit şeklinde kullanabileceğin gümüş tonlarında eyeliner’lar özellikle badem gözlü gelin adayları için çok ideal. Parlak göz makyajı özellikle esmer gelinlerde, ten rengiyle oluşacak kontrasttan dolayı çok hoş ve göz alıcı duracak!

3-French’e Alternatif: Metalik Oje

Kim demiş gelinlikle sadece French manikür kullanımalı diye? Gelin saçı ve makyajında kendini gösteren metalik öğeler, tırnaklara da indi bile. Metalik nail art tasarımları 2019 – 2020 gelinlerinin tırnaklarını süslüyor. Mat gri tonlarında düz renk bir oje üzerine metalik şeritleri kullanabileceğin gibi, simli ojeleri de tercih etmende fayda var.

4-Kırmızı Rujlara Mat Dokunuş

Klasik gelin makyajının vazgeçilmezi kırmızı ruj, 2019 ve 2020 trendleri arasına mat seçenekleri ile giriyor. Kırmızı, bordo ve mürdüm gibi koyu tonlarda ve iddialı renkler için dudaklarına güvenmen gerekili. Çünkü koyu tonlar, ince dudakları daha ince gösteriyor.

Kalın dudaklarda da daha kalın bir görünüm yaratacağı için yüzünde orantısız bir görünüm yaratacağı bir gerçek. Dudak şeklini beğenen ve öne çıkarmak isteyen gelin adaylarının tercihi olacak mat kırmızı rujlar, klasik görünüme iddialı bir hava katıyorlar.

5-Rockstar Gelinlere Özel

2019 ve 2020 gelinlik trendleri arasında iddialı ve farklı tasarımlar da yer alıyor. Hal böyleyken punk gelin saçı ve gold tonlarında iddialı makyajın 2019 ve 2020 gelin saç ve makyaj trendleri arasında yer alması kaçınılmazdı. Koyu eyeliner ile çerçevelenmiş ve parlak far kullanılmış iddialı göz makyajı, ışıltılı ciltle bütünleşerek, tüm bakışları gelinlerin üzerine çekmeye geliyorlar.

Kumral ve sarışın gelin adayları için gold tonlar daha uygun olacağı gibi, esmer gelin adayların da gümüş tonlarında makyajı tercih etmeleri gerekmekte, ten renkleri ile daha uyumlu bir görünüm yaratacaktır.

6-Romantik Pembe Tonlar

2019 ve 2020 gelin makyajı trendleri arasında yalnızca iddialı seçeneklerle sınırlı değil. Romantik tarzda bir gelin olmayı planlıyorsan, tarzına uygun, soft pembe tonlarında gelin makyajını da tercih edebilirsin tabiki. Pembenin tenine yakışan tonunu gözlerinde, elmacık kemiklerinde kullanmalısın.

İstersen dudakların için şeftali tonlarında bir ruj tercih edebilirsin. Yüzüne daha canlı ve fresh bir görünüm katmak için elmacık kemikleri, çene ve göz pınarlarında aydınlatıcı kullanmayı ayrıca unutmamalısın.

7-Yok Gibi Gelin Makyajı

Unutma… ”En güzel gelin makyajı sade olandır” diyen gelinlerin tercihi 2019 ve 2020’de, en yeni gelin makyajı seçeneklerinden, “yok gibi” olacak. Tenine en yakın tonlarda fondötenle cildindeki kusurları kapatabilirsin ve doğal tonlarda ruj ve far kullanarak canlı bir görünüm yakalayabilirsin.