Anne Çocuk Bilgisi

Sağlık, Magazin ve Haber Portalı

Akrep Burcu (23 Ekim- 21 Kasım)

Akrep burcu tarihi 23 Ekim- 21 Kasım aralığı olarak kabul ediliyor ama yeni burç tarihleri açısından sadece 6 günlük dilim Akreplere ayrılıyor. Bu tarihlere göre 24 Kasım- 29 Kasım aralığı yeni Akrep burcu tarihi olarak kabul ediliyor.

Su grubunun en acımasız ve korkulan burcu sayılan Akrepler kararlılığı, inatçılığı ve intikam alma duygusunu yüksek oranda taşıyor olmasıyla da ayrıca göz korkutan burçlar arasında gösterilebilir. Mars ve Plüton yönetici yıldızına sahip bu burcun sezgileri fazlasıyla güçlü olmakla beraber, olayları inceleme şekli de fazlasıyla detaycı denilebilir.

Tutkulu, şehvet seven ve savaşa savaş taktiğini her daim kullanan Akrepler için yenilgiyi kabullenmek oldukça zor bir durum. Oldukça çekici, cazibeli ve yeni şartlara kolay uyum sağlama özelliği ile her ortamda dikkati üstüne çekebilen Akrepleri birini umursamıyor ise ihmal etme, erteleme ve umursamama düzeyleri yükselebilir.

Korkusuz ve acımasız olmaları ise en olumsuz özellikleri arasında gösterilir. Tuttuğunu koparan Akrepler eğer içlerinde yanan ateşi dizginlemeyi öğrenemezlerse kendilerine yavaş yavaş zarar vermeye başlarlar. Koç burcundan olanlar ile araları çokta iyi değildir.