Anne Çocuk Bilgisi

Sağlık, Magazin ve Haber Portalı

Balık Burcu (20 Şubat- 20 Mart)

Balıklar aşırı duygusal olmaları ile tanınan Balıkların en güzel özelliği çok iyi empati kurabiliyor olmalarıdır. Karşılarındaki kişileri çok hızlı anlayabilen, aşırı derecede anlayışlı davranan hatta çoğu zaman iyi niyeti suiistimal edilen bu burca sahip kişilerin bir diğer iyi özelliği de hislerinin çok güçlü olmasıdır.

Sezgileri ve insancıl yaklaşımlarıyla her ortamda kendini belli edebilen Balıkların sanata olan ilgileri de oldukça fazladır. Hayatları boyunca huzurdan başka hiçbir şeye değer vermezler ve huzurlu hissettikleri kişi ve ya olay karşısında her şeyden vazgeçebilirler. Sevdiklerine karşı ilgi ve alakası yüksek olan balıklar hayatlarında naif ve sevgiden anlayan kişilerin bulunmasını arzular.

Su grubunda yer alan Balık burcu canlı ve daima neşeli haliyle de ilgi görür fakat bu durum anlık olabilir. Beş dakika önce ağlayan bir Balık bir süre sonra kahkahalar atıyor olabilir. Duygularına göre durumlar karşısında şekillenen bu kişiler için her ne kadar hayalci denilse de, gerçek hayata bakışları da bir o kadar gerçekçidir aslında. Sadece hayal kurmadan yaşamaları imkânsız olan bu burca sahip kişiler çoğu zaman gözyaşlarına hâkim olamazlar vede tozpembe hayallerinden vazgeçmek istemezler.

En kötü özelliği kendini küçümsemek olan sevgili Balıklar her koşulda verici olmayı tercih ettikleri için bazen hayal kırıklığı yaşayabilirler. Son olarak da belirtmemiz gereken, yeni burç tarihleri 2018 sıralamasına göre 13 Mart- 18 Nisan aralığında doğanlar Balık kabul ediliyor.