Anne Çocuk Bilgisi

Sağlık, Magazin ve Haber Portalı

Başak Burcu (23 Ağustos- 22 Eylül)

Toprak grubunun zekâsı ve titizliği ile dikkat çeken Başak burcu disiplinli yapısıyla da her ortamda kendini belli ediyorlar. Aşırıya kaçarsa fazlasıyla takıntılı olabilecek Başaklar genellikle titizlikleriyle gurur duyarlar. Etrafındaki her şeyle ilgili olan bu burcun beğenilmek ve takdir görmek hayatlarında en değer verdiği şeylerden biri olarak karşımıza çıkmakta.

Başarıya ve yükselmeye önem verirler ve asla ve asla aynı noktada saymak onlara göre değildir. Her ne kadar bazen çekingenlikleri ağır basıyor olsa da çoğu yolu başarma inançlarıyla ve azimleriyle aşarlar. Zekâsı ve olayları bakış açısıyla hep ilerleme hedefleyen bu kişileri kısıtlamaya çalışmak yapılabilecek en büyük hata olacaktır.

İçine kapanık bir duruş sergilemiş olsalar bile en yakınlarına karşı oldukça cana yakın bir bakış açısı sergilerler. Temizlik, aşırı çalışkanlık ve hep düzenli olmaktan yana olan Başaklar burçları, asla dağınık insanlarla yan yana olmak istemezler. Genellikle tutumlu davranışlar sergileyen bazı Başaklar için pinti olduğu söylenir ama bu durum kesinlikle doğru değildir.

Sadece kime ne derece önem verecek ne derece harcamalarını değiştirecek bunun kararını kendileri verirler başaklar. Mükemmellik onlar için çok önemli olduğu için hayatlarının her alanında ince noktalara takılarak ilerler ve hayatlarında öncelik sırası her daim iş hayatı olur.