Anne Çocuk Bilgisi

Sağlık, Magazin ve Haber Portalı

Boğa Burcu (21 Nisan- 21 Mayıs)

Toprak grubunda yer alan Boğa burcu her zaman ne istediğini bilen burçlar arasında yer alıyorlar. Hayata dair istediklerini çok net belirleyebilen, amaçlarını sıralamada sıkıntı yaşamayan ve sürekliliğe önem veren Boğa burcu için çoğu astrolog “Zenginlik burcu; boğadır.” İfadesini kullanıyorlar.

Bildiğiniz gibi burçların tarihleri kişilerin özelliklerini yöneterek ilerliyorlar. Bu nedenle Boğa burcunu incelediğimiz zaman karşımıza ilk çıkan şey; yönetici yıldız olarak Venüs’e sahip olması oluyor. Venüs, güzellik, sevgi ve sanatı temsil ediyor. Yani Boğa burcu olan kişilerin ilgi alanları ve istekleri bu doğrultuda gelişiyor. Arkadaşlık ve dostluk onlar için fazlasıyla önemlidir ve koruyucu özellikleri sebebiyle bazen karşı tarafı fazlasıyla baskı altına alabilirler. Sıcakkanlı olmaları sebebiyle çok kolay arkadaşlık kurabilen Boğaların dostlukları genellikle çok uzun yıllar sürüyor.

Boğalar, sevdikleri için her türlü şeyi göze alabilme özelliklerinin yanında kırılgan ve alıngan bir yapıları da bulunur. Hassas bir ruha sahip oldukları için çoğu zaman gereksiz alınganlık yapabiliyorlar. Ancak gelecek için herhangi bir Boğa kadını ya da boğa erkeği ile hayatınızı birleştirmek istiyorsanız burç tarihleri ve özellikleri arasında evlilik için Boğalar ile çok doğru bir karar verdiğinizi belirtmemiz gerekiyor.