Anne Çocuk Bilgisi

Sağlık, Magazin ve Haber Portalı

Koç Burcu (21 Mart- 20 Nisan)

Burç tarihleri ve özellikleri, bakımından inceleyeceğimiz ilk burç ateş grubunda yer almakta olan Koç burcu oluyor. Hayatında hız ve hareket, canlılık ve kıpır kıpırlığın eksik olmadığı Koç’lar için macera olmayan bir hayat kesinlikle çekilmez oluyor.

Bu burcun genel özelliklerine bakacak olursak; cesaretli ve atılgan yapıları nedeniyle yeni girişimlere korkusuzca daldıklarını söylememiz mümkün. Herhangi bir konuda öncü olmak, karşılarındaki kişilere yol göstermekten hoşlanmaları da şüphesiz ki liderlik özelliğini taşıyor olmaktan geliyor. Her koşulda başarı ve zafer kazanmayı kendilerine amaç edinen Koç burcu kişilerinin en sevilmeyen özelliği maalesef ki sabırsız olmalarına dayanıyor.

İçi içine sığmayan, sabırsız davranan, durumların içine hemen dalabilme özelliklerini aceleci yapıları tetikliyor. Bazen bu sabırsız yapılarından dolayı hatalara düşseler de burç tarihleri bakımından yönetici gezegenleri Mars olduğu için savaşçı yapıları kaybetmelerine izin vermiyor. Tüm özellikleri düşünülerek özel hayatları hakkında yorum yapmak gerekir ise; heyecanlı, tutkulu ve cinselliğin çok ön planda ilerlediği bir hayat onlar için olmazsa olmazlar arasında gösterilmektedir.