Anne Çocuk Bilgisi

Sağlık, Magazin ve Haber Portalı

Kova Burcu (22 Ocak- 19 Şubat)

Yeni burç tarihleri 2019 yılına göre Kova 25 günlük döngüsünü 16 Şubat- 12 Mart aralığında alır ama geçerli kabul edilen 12 burca göre 22 Ocak ve 19 Şubat aralığını kabul ediyoruz. Hava grubuna dahil olan Kovaların en bilinen özelliği sağduyulu olmalarıdır.

İnsancıl yapıları ve her koşulda iradeli kalabilmeleri sayesinde ilerlemek için yeni fırsatlar yaratabilen kişilerdir genellikle, bu burç tarihleri arasında doğmuş olarak karşımıza çıkarlar. Yardımsever yapıları nedeniyle karşılarına çıkan zor durumda bulunan kişilere anında koşmaya çalışır kovalar. Paraya değer vermek asla onlara göre değildir ve bu nedenle bazen cömertliğin ucunu kaçırabilirler.

En kötü özelliği ihmalkarlık olarak gösterebiliriz. Yapıları daha rahat ve değişken olduğu için sorumluluk duyguları diğer burçlara oranla daha azdır demek yanlış olmaz herhalde. Kavga ve gürültüden mümkün olduğunca kaçan Kovalar, barışın önemli olduğunu bilen ve uygulamaya çalışan öncü kişilerdendirler.

Bağımsızlık duygusuna kendilerini fazlasıyla kaptırdıkları için ister iş hayatı ister özel hayat olsun, kapana kısılmış gibi hissetmekten hiç mi hiç hoşlanmazlar. Bir Kova ile yakın ilişkiler kurmak istiyorsanız ilk bilmeniz gereken şey ona her dakika hesap sormamak olduğudur.