Anne Çocuk Bilgisi

Sağlık, Magazin ve Haber Portalı

Oğlak Burcu (22 Aralık- 21 Ocak)

22 Aralık ve 21 Ocak aralığı Oğlak burcu tarihi olarak kabul edilir ve bu tarihler arasında toprak grubunun kararlı yapısıyla dikkat çeken burcu olarak karşımıza çıkar Oğlaklar. Direniş doğal olarak yapısında bulunan oğlak burcu tarihi yeni burç tarihlerine göre 20 Ocak ile 15 Şubat aralığını kapsıyor ve tam olarak 27 gün döngüsünde sayılıyor.

Yükseklere ulaşmak ve zirvede kalmayı hedefleyen Oğlak burcu kişilerinin çok fazla meraklı olması çoğu zaman pek sevilmez. Ancak kararlı yapısı ve önlem almadan duramıyor olması çoğu zaman risklerden kolayca kurtulmasını sağlıyor. Satürn yönetici yıldızı etkisinde ilerleyen bu burca sahip kişilerin çok güçlü değer yargıları olduğu bir gerçek.

Sabırlı yapıları ve sorumluluk duygusu yüksek kişiler olması nedeniyle de olaylar ve kişiler karşısında soğukkanlı bir şekilde kalabiliyor olmaları kendilerine has bir özellik. İş hayatlarına normalden fazla düşkün olan Oğlaklar eğer dengeyi iyi kuramazsa özel hayatlarını ihmal edebilirler.

Rahatlığa fazlasıyla önem verdikleri için hayatlarının her alanında keyifli olmaya özen gösteriyorlar. Genellikle koyu saç rengine sahip olan Oğlak burcu kişilerinin özellikle de çene hatları oldukça keskin oluyor. İlerleyen yaşlarda da bu durumun giderek oturmaya başlaması özellikle erkek Oğlaklara karizmatik bir hava katıyor.