Anne Çocuk Bilgisi

Sağlık, Magazin ve Haber Portalı

Terazi Burcu (23 Eylül- 22 Ekim)

Güzellik ve lüksten hoşlandığını bildiğimiz Terazilerin aslında en önemli özelliği dengeli olmaları. Hayatlarında ve ilişkilerinde dengeye fazlasıyla önem veren bir teraziyi kıskaca almaya çalışmak yapılabilecek en hatalı davranışlar arasındadır.

Çok seviyeli bir arkadaşlık kurabilen Teraziler her ortamda kendini belli edebilen ve aranan kişiler arasında yer alırlar. Özellikle erkekleri için fazlaca çapkın olduğunu söyleyebiliriz ama bir kez severlerse tam anlamıyla sevdiklerini de belirtelim. Dış görünüşlerine önem veren ve karşı taraftan da aynı inceliği arayan bu burcun kişileri gösterişli şeylerden normalden fazla hoşlanır. Hava grubunda yer alan Terazilerin hayatından sevgi asla eksik olmamalı ve çoğu zamanını sevgiye dayalı işlerde harcaması gerekir.

Sanat ile araları iyi olan bu kişilerin saygılı ve zarif duruşları etraflarındaki kişileri etkilemede kullandıkları bir silahtır her zaman. Fiziksel anlamda hem Terazi kadınları hem de erkekleri oldukça çekici bir görünüme sahiptirler. Temizlik ve bakımlı olmaya özen gösteren ve aynı şeyi karşı taraftan da bekleyen Teraziler genellikle uzun boylu ve beyaz tenlidirler.