Anne Çocuk Bilgisi

Sağlık, Magazin ve Haber Portalı

Yay Burcu (22 Kasım- 21 Aralık)

Çoğu durumda “Kendini beğenmiş” olarak mimlenen sevgili Yaylar çoğu zaman karşı taraftaki kişileri küçümser. Bu sebeple bir Yay erkek veya kadının gerçekten tanımıyorsanız kesinlikle elektrik alamayacaksınız. Tanıdıkça aslında kendini beğenmişlik durumunun kendilerine hissettikleri güvenden olduğunu anlayacaksınız.

Bazı kişilerde narsistik düzeyine ulaşan kendini beğenme durumu, bazı kişilerde daha dengeli ve iyimser boyutta kabul edilebilir düzeydedir. Araştırmacı kişilikleri nedeniyle yeni şeyler öğrenmek, yeni yerler gezmek ve keşifler yapmak tam olarak da ateş grubunun güçlü burçlarından olan Yay’a göredir. Yaptıkları işlerde, arkadaş ortamlarında ve hayatın genel olarak her alanında ünlü olmayı seven bu burç kişileri aynı zamanda oldukça girişken bir yapıya sahiptir.

Kendilerine olan aşırı güveniyle asla her olaya anında atılan yayların ellerinden ancak bir uçan bir kaçan kurtulabilir. Öncü olmak ve olayları yönetmeye bayılan Yay burcu kişileri kendisi gibi olan insanlarla kolay kolay anlaşamaz vede genellikle İkizler burcundan kişilerle arkadaşlık kurmaları çok zor olur. Bu sebeple çevrelerinde genellikle yönetilebilecek kişiler bulunur. Giyim konusunda da standart tarzlardan hoşlanmayan ve kendilerine has kıyafetleri taşımaktan hoşlandıklarını ayrıca söyleyebiliriz.