Anne Çocuk Bilgisi

Sağlık, Magazin ve Haber Portalı

bebek odaları

Muhteşem Bebek ve Çocuk Odaları

Küçük alanlar için bebek odası dekorasyonu

Aileye yeni bir bebeğin katılması bütün anne baba için heyecan vericidir.

Küçük bebeğin odasının düzenlenmesi ve eşyalarının yerleştirilmesi tatlı bir telaş nedeni olur herzaman.

Kız ve erkek bebek odaları kuşkusuz evin en cıvıl cıvıl yeridir. Gelecek bebek küçüktür ama eşyaları çok yer kaplıyor olabilir.

Duvarlarda vede mobilyalarda açık renkleri perdelerde ise canlı renkleri kullanın. Koyu renkler ortamı olduğundan dar göstereceğini unutmamalısınız.

Aydınlatmada çok parlak ışık kullanmamanızı tavsiye ederiz. Bebek odanız darsa duvarları ve köşeleri çok iyi kullanmalısınız. Bir gardırop yerleştirecek yeriniz yoksa bir duvara yerleştireceğiniz askılık işinizi görecektir. Bebeğinizin kıyafetlerini de buraya asarsınız.

Askılığın üzerini raf olarak değerlendirip buraya bebeğinizin oyuncaklarını yada sepetleri yerleştirebilirsiniz.

Bebeğin odasının iyi ışık alması çok önemlidir. Ancak uyumasına yardımcı olmak için yatağının başına bir perde asmayı düşünebilirsiniz.

Bebeğinizin bez, krem, ıslak mendil veya şampuan gibi malzemelerini, bir kutuya koyup yatağın altına koyabilirsiniz.

Bebeğinizin oyuncaklarını bir fileye doldurup duvara astığınız zaman yerde kalabalık yapmayacaktır. Bebeğinizin odasına dolap seçerken çekmeceli dolapları tercih ederseniz eşyaları rahatça düzenleyebileceksiniz.

Alt değiştirme ünitesi ve çekmeceleri olan bir yatak seçimi size oldukça kolaylık sağlayacaktır. Bebek odası düzenleme esnasında yatağın büyüklüğü çok önemli olduğundan küçük beşikleri tercih etmenizde fayda var..

Bebeğin beşiği camdan uzakta ve hava sirkülasyonu olmayan bir yere yerleştirilmelidir. Bebek odasının penceresinin yanında tırmanabileceği bir obje olmamasına dikkat etmelisiniz.

Bebek odasında yataydan ziyade dikey sepet seçeneğini kullanabilirseniz. Böylece yerden tasarruf edersiniz. Katlanabilir bebek arabaları her zaman pratiktir ve küçük bebek odalarında da fazla yer kaplamıyorlar.

Onları da kapının arkasına bir askı yaparak asabilirsiniz. Eğer alt değiştirme ünitesi yatağı ile beraber değilse katlanabilir bir masa da kullanabilirsiniz.

Dekoratif sepetler yardımı ile eşyaları organize edebilir vede odaya şık bir görüntü kazandırabilirsiniz. Seçtiğiniz malzemenin organik olması, kimyasal boya içermemesi bebeğinizin sağlığı açısından çok önemlidir.

Bir birinden güzel bebek odası dekorasyon örnekleri…

Bir birinden güzel bebek odası dekorasyonu…

Bir birinden güzel bebek odası dekorasyonu…

Bir birinden güzel bebek odası dekorasyonu…

Bir birinden güzel bebek odası dekorasyonu…

Bir birinden güzel bebek odası dekorasyonu…

Bir birinden güzel bebek odası dekorasyonu…

Bir birinden güzel bebek odası dekorasyonu…

Ensonhaber.com