Anne Çocuk Bilgisi

Sağlık, Magazin ve Haber Portalı

Daha yaşlı ve kilolu gösteren stil hataları

Daha yaşlı vede kilolu gösteren doğru sanılan hatalar

Genç bir görünüm için sadece doğru makyaj tekniklerini uygulamak yeterli olmuyor ne yazık ki. Aksesuar vede kıyafet tercihlerinde de dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar var.

Mom Jeansler, retro gözlükler, tüvit ceketler vs. Hepsi son birkaç yılın trend parçaları olsalar da aslında sizi olduğunuzdan yaşlı gösterdiğini biliyor musunuz?. İşte size daha genç bir görünüm için dikkat etmeniz gerekenler…

Tüvit

Jean gibi bazı kumaşlar, stilinize genç vede enerjik bir hava katar. Ancak tüvit kumaşlar genellikle takım elbiselerde kullanıldığı için sizi daha olgun gösterecektir. Eğer erkeksi bir görünüm peşindeyseniz, tüvit yerine ince çizgili  veya koyu renkli kumaşlara yönelebilirsiniz.

Minik okuma gözlükleri

Retro görüntüleriyle onlara karşı koyamıyor olabilirsiniz. Fakat hiçbir kadın burnunun ucuna iliştirilmiş minik okuma gözlükleri ile genç görünemez. Eğer okuma gözlüğü kullanmaya ihtiyacınız varise, zincirsiz, şirin ve modern olanları tercih edin.

Yanlış gözlük kullanımı

Yüzünüz, en önemli kozunuzdur. Gözlük takmanız gerekiyorsa eğer önünüze gelen ilk gözlük çerçevesini almayın. Çerçeve seçerken, önceliğiniz fiyat olmamalıdır vede gözlükle nasıl göründüğünüz olmalıdır. Moda dergileri karıştırın vede yüzünüze hangi gözlük modelinin uyduğunu bulun. Cesur çerçevelerden asla kaçınmayın. Güzel gözlerinizi saklamayın!

Gri saç

Çok trend olsa da gri saç rengi her kadını olduğundan yaşlı gösteriyor. Bu saç rengi, ileri ki zamanlarda, saçlarınızı boyamak yerine doğallık tercih ettiğinizde iyi bir seçenek olabilir ancak. Genç kızlar vede orta yaşlı kadınlar bu saç stiline yönelmemelidir. Daha iyi vede sağlıklı bir görünüm için cilt renginize uygun doğal tonları tercih etmelisiniz.

Hırka

Hırkalar, kullanışlı bir parça gibi görünseler de özellikle kilolu kadınlar için kötü bir tercihtir aslında. Formunuzu olduğundan daha büyük gösteren hırkalar yerine iyi dikim bir ceket veya blazerlar giymeniz sizi daha modern vede genç gösterecektir.

Mom Jeans

90’ların yüksek belli vede bol kesim kotları her ne kadar yeniden trend olsalar da yaşlı görünmenize neden oluyor. Piyasada her zevke ve bedene hitap eden pantolon kalıpları varken kendinize en çok yakışanı seçmek için çaba harcamamanız hata olacaktır.

Soluk görünmenize sebep olan renkler

Daha yaşlı görünmenize sebep olan şeylerin başında size yakışmayan vede soluk görünmenize sebep olan renkler gelir. Hemen herkes doğru tonda kırmızı veya mavi içinde iyi gözükse de, kişisel tercihinizi cildinizi aydınlatan renklerden yana kullanmalısınız.

Çok az ya da çok fazla makyaj

Gösterişli bir allık vede ruj da en az hiç makyajsız olmak kadar yaşlı gösterebilir. Hala kendinize en uygun olan makyaj stilini bilmiyorsanız, bir uzmandan yardım almalısınız. Artık göz farları da ruj vede dudak parlatıcıları gibi şeffaf ve parlak olarak üretiliyor. Doğru renkleri doğru şekilde uygulamayı öğrendiğinizde makyajınız sizi asla yaşlı göstermeyeceğini unutmayın.

Fularlar

Boynunuzda ipek bir fularla çok havalı gözüküyor olabilirsiniz; fakat 60’ların bu standart aksesuarı ile o dönemin hostesleri gibi göründüğünüz de bir gerçek. Fular, havalı olabilir; fakat boynunuza takmaktansa, çantanızın saplarına bağlayabilir ya da ipek bir bilekliğe dönüştürebilirsiniz. Ceket yakasına takılan küçük broşlara da çokdikkat edin. Eğer ki broş fanıysanız, büyüklerinden seçin ve bir ceketi ya da eteği tamamlamak için kullanın.

Fazla siyah

Siyah, birçok durumda zariftir; fakat hayatımıza yıllar eklendikçe, zarafetini kaybetmeye başlar. Cildimiz yıllarla birlikte beyazlaştığından, siyah saç vede siyah kıyafetlerle birlikte fazlasıyla kontrast yaratır ve kırışıklık gibi cilt kusurları belirgin hale gelir. Siyah saç renginizi biraz yumuşatın vede görünümünüzden 5 yıl eksiltin. Birde küçük siyah elbise fanıysanız, renkli aksesuarlar kullanmayı tercih edin.

Fazla uzun etekler giymek

Birkaç yıl fazlanız var diye eteklerinize de birkaç santimetre eklemenize gerek yok ki. Kural olarak, belirsiz ebatlardan uzak durmalısınız. Baldırınızın ortasına gelen etek boyu, görünümünüze yaş katmaktan başka bir şey yapmaz; pes edin artık. Dizlerinize gelen bir etekle, kendinizi çok daha iyi hissedeceğinize eminiz.

Alışverişe yanlış insanla gidiyorsunuz

Neon bir elbise, genç kızınızın üzerinde harika görünüyor olabilir; fakat aynı modeli siz giydiğinizde, emin olun aynı değil, tam tersi görüneceksiniz. Trendlere uymakta hiçbir sakınca yok; fakat yaşınıza göre adapte etmelisiniz. Gençler arasında yaygın olan son moda aksesuarlardan seçin vede bunları kıyafetlerinizle birleştirin. Selena Gomez konserine gidiyormuş gibi giyinmeyin; gerçekten gülünç görünürsünüz.

Kaba ayakkabılardan uzak mutlaka durun

Platformlar hala popüler; fakat 30 yaşınızı ve belli bir kiloyu geçtiyseniz, pek de iyi bir seçim değil. Ayakkabılarınız için ince ve narin çeşitleri tercih etmelisiniz.

Kaynak:ht.hayat.haberturk.com