Anne Çocuk Bilgisi

Sağlık, Magazin ve Haber Portalı

Maskarada son trend: Tubing maskara

Maskarada son moda, son trend: Tubing maskara

Teknoloji geliştikçe güzellik de bundan nasibini fazlasıyla almaya başladı. Bu sefer söz konusu olan teknoloji ise çok uzaklardan yani Japonya’dan. Tubing maskara nedir?, nasıl kullanılır merak ediyorsanız okumaya devam edin…

Tubing maskara nedir?

Dilimize İngilizce’den giren “tubing” terimi, aslında kirpiklerin bir tüp gibi sarılmasından adını almıştır. Normal maskaralar sadece kirpiklerinizi boyayarak vede bir katman oluşturarak daha dolgunmuş gibi gösterirken, bu maskaralar her bir kirpiğinizi tüp gibi sarıyor. Böylece kirpikleriniz daha dolgun, hacimli vede uzun görünüyor.

  Tubing maskaranın yararları

Bu maslaralar öncelikle, diğer maskaralar gibi katman katman bir görünüm yaratmadığı için kirpiklerinizi kesinlikle yapıştırmıyor. Bunun yanında tüp gibi sardığı için dökülme vede akma da yapmıyor.

Kalıcı maskaraları bildiğiniz gibi kirpiklerden temizlemek çok zordur. Hem kalıcı hem de kolay temizlenen bir maskaraya sahip olmak isteyenlerin, hayallerindeki maskarayı bulduklarını söyleyebiliriz.

  Nasıl uygulanır, nasıl temizlenir?

Uygulama işleminin klasik bir maskara uygulamasından hiçbir farkı yok aslında. Maskara fırçasını kirpik diplerinize oturttuktan sonra zikzak hareketlerle yukarı doğru çekmeniz yeterli. İşin güzel tarafı da temizleme kısmında devreye giriyor. Kirpiklerinizi sadece ılık suyla ıslatılmış bir pamuk ile de kolayca temizleyebiliyorsunuz.

kaynak:ht.hayat.haberturk.com