Anne Çocuk Bilgisi

Sağlık, Magazin ve Haber Portalı

yanlızlık

Yanlız Hissettiğinizde Yapmanız Gerekenler…

Kendinizi Yanlız Hissettiğinizde Yapmanız Gerekenler

İçinde olduğunuz durum her ne olursa olsun yalnız değilsiniz, soyutlanmışlık veya yalnızlık hisleriniz geçicidir ve kendinizi diğer insanlara daha bağlı hissedebilmeniz için yapabileceğiniz birkaç şey var.

Bir arkadaşınızı çağırın

Üzgün hissettiğinizde bunu yapmak zor olabilir; fakat güvenin, arkadaşlar böyle zamanlar için varlar. Numarayı çevirmek çok zor geliyorsa eğer mesaj atmayı deneyebilirsiniz. Bazen biriyle yalnızca bağlantı kurmak bile kişiye kendini daha iyi hissettirebiliyor.

Online olun

İnternette “harika tatil mekânları” nı aratmak bile birkaç dakikalığına da olsa keyfinizi yerine getirecektir. Bloğunuza bir şeyler yazmak veya Twitter’da vakit geçirmek de işinize yarayabilir.

Sevdiğiniz birine sarılın

Sarılmak kulağa garip gelen bir öneri olabilir; fakat en iyi terapi formlarından biri insanlarla tensel temastır. Vede hiçbir şey sevdiğiniz insana sarılmak kadar iyi olamaz. Ama hiçbir şey.

Bir film izleyin

Kendinize dışarıdan yemek söyleyin ve bir romantik komedi veya aksiyon filmi açıp kanepenize yayılın. Başka bir dünyanın içerisinde kaybolun gidin. Veya bir fincan çay, güzel bir çikolata ve kitabınızla battaniyenin altına kıvrılın. Bana göre değil diyorsanız madem dışarı çıkıp biraz temiz hava almak da keyiflenmenizi sağlayacaktır.

Gece gezmesi organize edin

Arkadaşlarınızın yaptıkları eğlenceli aktiviteleri sosyal medya profillerinden takip etmek yerine harekete geçmelisiniz. Gece dışarı çıkma planı yapın veya partnerinizi sürpriz bir randevu ile şaşırtın.

Yardım isteyin

Bu şekilde hissediyor olmanızın belki de daha büyük sebepleri var olabilir. Eğer durum bu yönde ise, önemli olduğunuzu ve sevildiğinizi unutmayın. Mutlaka yardım isteyin. Mutluluğu herkes gibi sizde hak ediyorsunuz.

Kaynak: Haberturk.com