Anne Çocuk Bilgisi

Sağlık, Magazin ve Haber Portalı

Erkek Çocuklar İle İlgili Bilmeniz Gerekenler

Erkek çocuk yetiştirmekle ilgili bilmeniz gereken 7 şey

Oğlunuzu büyütürken erkek çocuklarına özel durumlarla karşılaşacaksınız…

Erkekler, kızlara göre çok farklıdırlar. Her çocuk aynı temel sevgi, ilgi vede alakaya ihtiyaç duysa da kızların ve erkeklerin ilgi duydukları konular farklı olabilir…

1. Riskli davranışlara meyillidirler

Bir oğlunuz olduğunda ilk öğreneceğiniz şeylerden biri onun riskli davranışlara meyilli olduğu olacaktır. Sınırlarını zorlamayı çok severler. Düşmeden önce kenara ne kadar yaklaşabileceklerini görmek isteyeceklerdir. Tabii tüm bu davranış şekilleri annelerin sinir krizi geçirmelerine sebep olabiliyor bazen. Sıyrıklar vede morluklar, hatta bazen de kırıklara hazır olmalısınız, bu onun doğasında var.

2. Çok fazla kelimeye ihtiyaç duymazlar

Oğlanlar çok konuşmaya veya kendileri ile çok fazla konuşulmasına ihtiyaç duymazlar. Çoğu erkek çocuğu kelimeleri kullanmak yerine sesler çıkarmayı tercih ederler. Mesela, araba sesleri. Elbette oğlunuzla konuşmalısınız fakat onların bundan kızlar kadar hoşlanacağını sanmayın.

3. Kirlenmeyi severler

Bu oğlan annelerinin çabucak öğrendiği bir diğer şeydir aslında onlar kirlenmeyi severler! Saatlerce çamurun içinde oynayabilirler. Belki sadece dışarı çıktığında giymesi için kıyafetler ayrılabilir, böylece sizin çığlıklar atarak zevkle seçip aldığınız kıyafetlerin parçalanıp kirlendiğini görmekten kaçınabilirsiniz.

4. Açık havayı severler

Erkek çocuklar açık havayı vede açık havada oynanabilecek her türlü oyunu sever. Yaş ilerledikçe sadece arkadaşları ile konuşurken bile açık havada olmayı tercih edeceklerdir. İlk yıllarından hayatlarının sonlarına kadar erkekler açık havayı hep sevecek.

5. Ne giydikleri önemli değildir

Birkaç favori kıyafeti olabilir fakat giyinmek oğlanlar için asla kızlarda olduğu gibi önemli bir mevzu haline gelmeyecektir. Tabii aynı şey sizin için de geçerli olmak zorunda değil.

6. Tekerleği olan şeyleri severler

Erkekler genellikle erken yaşta tekerlekli şeylere dair özel bir keyif geliştirirler. Bu yıllar içinde farklı şekillerde sürekli su yüzüne çıkıp duracaktır.

7. Annelerini derinden severler

İşte bir anne için erkek çocuk sahibi olmanın en tatlı yanı bu, Onlar yaşamları boyunca annelerine düşkün olacaklardır. Asla ve asla bitmeyecek bir sevgiden bahsediyoruz. Söz konusu annesi olduğunda erkeklerin doğal koruyuculukları devreye giriyor.

ht.hayat.haberturk.com