Anne Çocuk Bilgisi

Sağlık, Magazin ve Haber Portalı

İşte! Kilo Aldırmayan Mucizevi Besinler

Ne kadar yerseniz yiyin kilo aldırmıyorlar! 

Diyet yapmak çoğu kişinin istemediği veya zorlandığı bir durum. Her yediğiniz besinin kalori hesabını yapmak yorucu olabiliyor bir çok kez. Bazı besinler var ki, ne kadar yerseniz yiyin kilo aldırmıyor.

Kilo aldırmayan besinleri tercih ederseniz hem diyetinizde besin kısıtlaması yapmazsınız hem de kalori hesabını düşünmeden beslenebilirsiniz. Peki, bu kilo aldırmayan besinler nelerdir? İşte kilo aldırmayan mucizevi besinler…

 
KEREVİZ

Kerevizin %95’inde su bulunmakta. Ayrıca günlük K vitamini ihtiyacınızın %30’unu kereviz ile karşılayabilirsiniz.

 
KAVUN

Kavun ise, kilo almak istemeyen vede tatlı krizine girenler için ideal. İçinde bolca A ve C vitamini de bulunuyor.

 

 

DOMATES

Domatesin içinde çokça A, C ve B2 vitamini bulunur. Kalorisi oldukça az olan domateslerin içinde ise, vücudumuza çok iyi gelen maddeler de var.

 

MISIR GEVREĞİ

Mısır gevreği de atıştırmalık için iyidir. İçinde bolca hava bulunan mısır gevreğini suçlu hissetmeden yiyebilirsiniz.

 

 

BROKOLİ

Brokolinin ne kadar faydalı olduğunu herkes biliyordur. İçinde A,C,E vede K vitamini bulunur. Lif kaynağı olan brokoli açlığı da bastırmada çok iyi bir besin.

 

PORTAKAL

Portakallar en fazla tüketilen meyveler arasındadır. C vitamini vede içerdiği lif sayesinde oldukça az kalori almanıza yardımcıdır.

 

ÇİLEK

Çilekler de kilosunu korumaya çalışan kişilerin rahatlıkla yiyebilecekleri ender meyvelerden bir tanesidir. Oldukça az kalori içeriyor.

 

Ek bilgiler için;https://onedio.com/haber/catlayana-kadar-yeseniz-de-kilo-aldirmayacak-saglikli-ve-dusuk-kalorili-15-yiyecek-769961

Kaynak:Sabah.com