Anne Çocuk Bilgisi

Sağlık, Magazin ve Haber Portalı

Şok diyet ile 15 günde 7 Kilo verebilirsiniz

Bu şok diyet ile 15 günde 7 kilo verdiriyor

Kalıcı zayıflamanın en etkili yolu hurma vede süt diyeti! 15 günde 7 kilo yağdan zayıflama...

Tatile gitmeden kış aylarında alınan kilolarından hızlıca kurtulmak isteyenler etkili zayıflama yöntemlerini araştırmaya başlamışlardır bile. Bu sıralar fit bir vücuda sahip olmak için başvurulan en popüler diyetlerden biri de hurma ile süt diyeti.

Hurma süt diyeti daha önce bahsettiğimiz başarılı sonuçlar elde edilebilen hurma yoğurt diyetine alternatif olabilecek bir diyet aslında.

 

Hurma süt diyetinin hurma yoğurt diyetinden farklı olarak ızgara balık vede ızgara tavuk la beraber tüketilmesidir.

Hurma ve süt diyeti nasıl uygulanır?

Hurma ve süt diyetini kimler yapabilir?

İşte, etkili bir zayıflama yöntemi olan hurma ve süt diyeti ile ilgili merak edilenler..

Hurma yoğurt diyetinin alternatifi olan hurma süt diyeti ile 15 günde 7 kilo kaybedip zayıflamak mümkün. Hurma yoğurt diyeti sadece bu 2 yiyecekten ibaretken hurma süt diyetinde ızgara tavuk ve ızgara balık da var. İşte hurma süt diyeti;

Bu aylarda kış kilolarını hızlıca atmak isteyenler için haftada 5 – 7 kilo arasında zayıflatan hurma yoğurt diyeti öne çıkıyor. Bu diyette hurma yoğurt vede su dışında her şey yasak. Haliyle bir çok kişi için bu diyet sert geliyor. Haftada 7 kilo yerine 15 günde 7 kilo vermeye razıysanız size önerimiz hurma ve süt diyeti olacak. Bu diyette balık, tavuk vede hatta bir kaç dilim ekmek bile var.

HURMA SÜT DİYETİ MENÜSÜ;

1. haftada kahvaltıda 7 hurma, 1 bardak süt içeceksiniz. Öğlen 1 bardak yoğurt, 7 hurma, çeyrek ekmek, ızgara balık vede yağsız salata yiyeceksiniz. Akşam 7 hurma, 1 bardak süt, bir kaç yaprakta marul. İki saat sonra da 1 portakal yiyebilirsiniz.

2. haftada menü biraz değişiyor. Kahvaltıda 7 hurma, 1 bardak süt var. Öğle yemeği 7 hurma, 1 bardak süt, tavuk göğsü, sebze çorbası, çeyrek ekmek var. Akşam yemeği 7 hurma, 1 bardak süt, 1 haşlanmış yumurta, 2 dilim tost ekmeği, 3 yemek kaşığı da soya tüketiyorsunuz. Bu diyetle 2 haftada metabolizma hızınıza göre 7 kiloya kadar zayıflamanız mümkün oluyor.

ALTERNATİF HURMALI DİYETİ ÖNERİLERİ;
hurma diyeti

Hurmanın merkezde olduğu bir çok diyet önerisi her yerde bulunuyor. Daha yavaş kilo vermeye varsanız aşağıdaki örnek hurma diyetlerini de isterseniz uygulayabilirsiniz. Diyet programı ise şöyle;

Kahvaltıdan 15 dakika önce; 2 bardak su + 2 hurma

Kahvaltı: 2 dilim tam buğday ekmeği, 1 haşlanmış yumurta, 2 dilim peynir çeşitleri, yeşillik, 4 ile 6 zeytin
Öğle: 1 hurma + 1 tabak zeytinyağlı sebze yemeği + 1 kase yoğurt + 1 dilim esmer ekmek.
Ara öğün: 1 bardak süt içerisine, 3 adet hurma vede 10 adet iç badem blender da çekilir.
Akşam: 1 hurma + 1 porsiyon kırmızı et / tavuk et / balık eti + Zeytinyağlı bol salata. Yemekten 2 saat sonra: 2 hurma + Bitki çayı var.

Hurma diyeti örnek liste:
Kahvaltı: 1 ince dilim beyaz peynir, 5 adet hurma, 2 ince dilim kepekli ekmek vede salatalık, domates, biber ve maydanozdan oluşan salata.

Ara Öğün: Sadece 5 adet hurma

Öğle Yemeği: 2 tane kepekli galeta, 1 kase yağsız sebze salatası, 1 tabak zeytinyağlı sebze yemeği, 1 kase light yoğurtla hazırlanmış cacık var.

Akşam Yemeği: 1 kase light yoğurtla yapılmış cacık, 1 ince dilim kepekli ekmek, 1 tabak zeytinyağlı sebze yemeği, Ton balıklı mısırlı salata yiyeceksiniz.

Gece: (aşağıdaki 4 alternatiften dilediğinizi seçebilirsiniz)

1 ile 5 adet hurma
2 ile 12 çilek,
3 ile 2 galeta
4 ile 1 su bardağı yağsız süt.

 

Benim fikrim; Şahsen denedim işe yarıyor fakat bir süre sonra bıkabilirsiniz..