Anne Çocuk Bilgisi

Sağlık, Magazin ve Haber Portalı

Evliliğin uzun süreli olmayacağını gösteren 8 işaret

Uzmanlara göre bir evliliğin uzun süreli olmayacağını gösteren 8 işaret

İlişkilere dair en iyi tavsiyeler için boşanma avukatlarına güvenin mutlaka. Ne de olsa onlar her gün, çiftlerin ayrılmalarına sebep olan dramları en ön sıradan izliyorlar. Bu amaç doğrultusunda, boşanma avukatlarından, bir çiftin boşanma ihtimalini gösteren en açık işaretlerin neler olduğu konusunda bizim için tavsiyeler istedik.

1- Tepkilerini, tepkisiz kalarak gösteriyorlar

Bir çiftin atıştıktan sonra sessiz kalarak tepki göstermesi, kötü bir işarettir evlilikte. Evet, kavga etmek, ilişki açısından sağlıklıdır; fakat kavgalar, düzenli olarak ciddiye biniyorsa ve sonunda taraflar sessizliğe bürünüyorsa, bu durum, uzun vadede zararlıdır.

2- Seks hayatları durgun

Bu, tabii ki gayet net açık. İnsanlar, seks olmadan da yaşayabilirler; fakat bizler, yaşayan canlılarız ve seks, doğal bir arzudur. Evet, seks olmadan ayakta kalmayı başaran ilişkiler var elbette ancak boşanma avukatlarının, müşterilerinden yıllardır seks yapmadıklarını duymaları alışılmamış bir durum değil.

3- Ortak noktaları çok az

Evet, zıt kutuplar birbirini çeker; fakat aşık olduğunuz özelliklerin evliliğinizi ayakta tutacağını farz etmeyin. Mesela, bir taraf dışa dönük karakteri ile sabahın ilk ışıklarına dek dışarıda eğlenmeyi seviyorken, diğer taraf akşam 19:00’da ılık bir banyo yaptıktan sonra oturup kitap okumaktan hoşlanıyorsa, bu çiftin, hayat tarzlarındaki bu uzaklıkla uzun süreli olması imkansız.

4- Kariyerleri, her zaman aileden önce geliyor

Bir partnerin, kariyerini, ilişki de dahil olmak üzere her şeyden önce tutması, büyük bir sorun oluyor. Kişiler, evlilikten önce belirli konularda anlaşmış olsalar da sonuç değişmez genellikle. Bir taraf kariyer hedeflerini ilişkisinden önde tuttuğunda, en güçlü ilişkiler bile zamanla çürümeye mahkum oluyor.

5- Birbirlerini aşağılıyorlar

Göz devirme, aşağılama, küçümseme gibi davranışlar, ilişkinin zamanla tükeneceğinin belirtisidir. Mutlu bir evlilik, farklılıkları, diğer tarafın aptal olduğunun işareti olarak algılamakla değildir, karşılıklı saygı çerçevesinde elde edilebilir.

6- Birbirlerinin sevgi dillerine saygı duymuyorlar

Partnerin sevgi dilini bilmek, karşı tarafın sevgiyi hangi yollarla hissedebildiğinin farkında olmak, uzun bir evlilik için elzemdir. Çiftler birbirlerini sevseler de sevgi dilleri farklı olduğunda, sevildiklerini hissedemeyebilirler bazen. Mesela, bir taraf sevgisini yardım ederek veya hediyeler alarak gösteriyor, ama diğer taraf sevgiyi sözlü bir şekilde, dokunularak ya da birlikte zaman geçirerek alıyorsa, sevgi tam olarak ifade edilemeyebilir.

7- Harcamaları konusunda dürüst değiller

Evlilik, bir ortaklıktır vede taraflar, ailenin maddi konuları açısından birbirlerine güvenebilmelidirler. Gelirler ayrıldığında, her iki tarafın da harcamayı abartması kolaylaşır. Bir çift, ayrı veya ortak hesaplar tutabilir; ancak paranın nasıl harcandığı veya biriktirildiği konusunda transparanlık olmadığında, ev alma, emeklilik gibi finansal hedefler koymak ya da bu hedeflere ulaşmak, neredeyse imkansızdır.

8- Asla kavga etmiyorlar

Birçok insan, gerçeği örtbas ederek veya akıllarına takılan bir şeyi görmezden gelerek, sıkıntılı durumlardan uzak kalmaya çalışıyor. Bu durum sonunda ilişkide dargınlık getiriyor. Karşınızdaki insan, sizin en iyi arkadaşınız, sırdaşınız vede sevgiliniz. Oysa ona her şeyi söyleyebilmeniz gerekiyor. Evlilik bağını yok etmeden, birbirinizin yorumlarını kabul edebilmeniz gerekmektedir.

kaynak:ht.hayat.haberturk.com