Anne Çocuk Bilgisi

Sağlık, Magazin ve Haber Portalı

Yüzünüzden yaşlanma etkilerini bir anda silinsin!

Bu yöntemle yüzünüzden yaşlanma etkilerini bir anda yok edebilirsiniz

Cildinizin pürüzsüz, kırışıksız vede genç kalmasını istiyorsanız her gün yapacağınız kaşık masajından yardım alabilirsiniz. İşte gençleştiren kaşık masajı…

Bu güzelleşme yöntemi için tek ihtiyacınız olan bir tatlı kaşığı vede masaj sonrasında cildinizi nemlendirecek doğal bir nemlendirici yağ…

KAŞLARINIZIN ARASINDAKİ KIRIŞIKLIKLARDAN KURTARAN YÖNTEM

Burun köprüsünün üst kısmına soğuk bir kaşık yerleştirin vede hafifçe bastırın. Alnınızın üst kısmına doğru ilerleyin, ılık bir kaşık kullanarak aynı eylemleri tekrarlayın.

GÖZ ALTI ŞİŞLİKLERİNİ YOK EDEN YÖNTEM

Soğuk bir kaşığın dış bükey tarafını gözlerinizin altına yerleştirin vede yukarı ve aşağı ve ileri geri hareket ettirin. Gözlerinizin altına krem uygularsanız, hareketleriniz daha yoğun olabilir. Süre 1 ile 2 dakikadır.

Şişmiş göz kapaklarından kurtulmak için; Gözlerinizi kapatın ve soğuk kaşığın dışbükey tarafını yerleştirin. Kaşıklar ısınsın, soğuk suya daldırın vede tekrar gözünüze koyun. 5 ile 7 kez tekrarlayın.

KAZ AYAKLARINDAN KURTARAN YÖNTEM

Soğuk kaşıkların arkasını gözünüzün dış köşelerine yerleştirin. 5 ile 7 kez dairesel hareketlerle, şakaklarınıza doğru ilerleyin. Kaşıklarınız ısındığında değiştirin vede 5 kez aynı işlemi uygulayın.

ALIN KIRIŞIKLIKLARINDAN KURTARAN YÖNTEM

Ilık kaşıkları alnınızın ortasına yerleştirin vede dairesel hareketlerle şakaklarınıza uygulayın. Sonra başladığınız noktaya, alnınızın ortasına geri dönün. Kaşıklar soğuduktan sonra tekrar ısıtın, masajın süresi 2 ile 3 dakikadır.

MİMİK KIRIŞIKLIKLARINDAN KURTARAN YÖNTEM

Ağzınızı açın vede dudaklarınızı hafifçe uzatın. Isıtılmış kaşıkları burnunuza sol resimde gösterildiği gibi yerleştirin. Kaşıkları dairesel hareketlerle ağzınızın her iki köşesine taşıyın ve dairesel hareketlerle, burnunuzun altına geri dönün. 5 ile 7 kez tekrarlayın.

DEKOLTE BÖLGESİ İÇİN

Sıcak kaşıkları yerleştirin vede dairesel hareketlerle köprücük kemiğine taşıyın, tüm dekolte bölgesine masaj yapın. Kaşıkları soğuk suya batırın vede aynı hareketleri tekrarlayın. Sıcak vede soğuk kaşıkları 10 kez değiştirmeye devam edin.

kaynak:posta.com.tr