Anne Çocuk Bilgisi

Sağlık, Magazin ve Haber Portalı

Modern ve Tarz Bebek Odası Fikirleri

Modern Bebek Odası Fikirleri

Birbirinden renkli vede eğlenceli bebek odası fikirlerini sizin için derledik. Dekorasyonda size yardımcı olacak birkaç bebek odası modeline bir göz atalım…

Minik elleri, minik ayakları, mis kokusuyla hayatınıza girecek olan bebeğinizin odasını hazırlarken, size de fikir verecek birkaç bebek odası modeli; Bebeğiniz yeni doğduğunda portatif bir yatak kullanmanız çok işinize yarayabilir. Gerekirse bebeğinizi geceleri yanınıza alabilir veya gündüzleri salona götürebilirsiniz.

Bebek odasının olmazsa olmazlarından biri emzirme koltuğudur. Emzirme koltuğunuzun yan kısımları kolunuzu koyabileceğiniz gibi olmalı mutlaka. Ayaklarınızı uzatmanız için küçük bir pufu olmasına da dikkat etmelisiniz. Sallanan koltuk modelleri bebeğinizi uyuturken size oldukça kolaylık sağlayacaktır. Doğal tonlarda bir bebek odası güzel olacaktır.

Bebeğinizin komodininin üstüne kenarları korunaklı bir parça ekleyerek altını değiştirmek amaçlı da kullanmanız mümkün. Böylece fazladan bir alt değiştirme masası almanıza gerek kalmayacak.

Bebeğinizin odasına bir sedir ekleyebilirsiniz mesela. Bebeğiniz küçükken gerekirse yanında uzanabileceğiniz, büyüdüğünde de arkadaşları ile oturup, oyunlar oynayabileceği bir köşe olacaktır. Bebeğinizin yatağının üzerine oynayabileceği oyuncaklar asmanız güzel olacaktır. Bebeğiniz oyuncakları ile oyalanırken, siz de işlerinizi halledebileceksiniz.

Bu tip oyuncaklar aynı zamanda bebeğinizin zihinsel vede fiziksel gelişimine de katkıda bulunurlar. Bebeğinizin odasında geceleri de kullanacağınızı düşünerek loş aydınlatma seçmenizde oldukça fayda var. Tavana asacağınız lambanızın yanına küçük bir gece lambası eklemeyi düşünebilirsiniz.

Bebeğinizin odasının duvarlarını çeşitli resim vede fotoğraflarla süsleyebilirsiniz. Böylece daha sıcak bir ortam yaratacaksınız. Kardeşiyle odasını paylaşacak abileri vede ablaları da unutmamak gerekir. Abisi veya ablası kardeşinin gelip odasını aldığını düşünmemeli.

Odayı yenilerken büyük kardeşi de mutlu edecek bazı yenilikler yapmalısınız.

Bebeğin karyolasının yanına abisi yada ablası için bir oyun alanı ekleyebilirsiniz. Böylelikle kardeşi beşiğinde uyurken ablası vaya abisi de resim yapabilir, arkadaşları ile oyun oynayabilir.

Kaynak:hürriyet.com