Anne Çocuk Bilgisi

Sağlık, Magazin ve Haber Portalı

Meme ve karın estetiği birlikte yapılabiyor

Meme vede karın estetiği birlikte yapılabilir olduğunu biliyor muydunuz?

Aynı operasyonda meme vede karın estetiği bir arada yapılabilir. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, kombine estetik operasyon ile hastaların birden fazla estetik sorunu aynı operasyonda tedavi edilebiliyor.

Kişinin ihtiyacına göre meme estetiği ile karın estetiği aynı anda tek ameliyatla yapılabilmekte. Meme büyütme vede karın germe cerrahi ve cerrahi olmayan teknikler kullanılarak kombine bir şekilde düzeltilebilir. Meme estetiği, karın germe, kol germe veya yağ aldırma estetikleri bir arada kombine edilebilir.

Bunun dışında yüz germe, göz kapağı ile kaş kaldırma veya alın germe operasyonları aynı operasyonda yapılabilir. Ayrıca burun ile çene estetiği operasyonları birleştirilebiliyor. Burun estetiği ile birlikte ihtiyaca göre dudak, çene, elmacık kemiği dolgunlaştırma işlemleri de yapılabilmektedir.

MEME VEDE KARIN ESTETİĞİNDE 3D TASARIM SÜRECİ

Meme estetiği ile karın germe estetiği öncesi 3D simülasyon cihazı aracılığıyla yeni şekiller tasarlanıyor. Bu işlem için kişinin 8 değişik açıdan yüksek çözünürlüklü fotoğrafları çekiliyor. Bu fotoğraflar üzerinden ameliyattan ön görünüm sağlayacak şekilde meme vede karın estetiği tasarımı yapılır.

3D Mask yöntemi ile hastanın 3 boyutlu tasarımları da ameliyattan önce kişiye teslim ediliyor. Bu sayede kişi nasıl bir göğüs vede karın şekline sahip olabileceğini görebilir, ameliyattan önce beklentilerini cerraha çok daha net bir şekilde iletebilir.

Meme büyütme estetiği ile yağ aldırma veya meme dikleştirme ile karın germe estetiğinde kullanılan ameliyatlı ameliyatsız tekniklere göre iyileşme süreci değişiklik gösterse de ortalama 1 hafta içinde kişi normal hayatına devam edecek kadar iyileşebilir.

Kombine estetik operasyonlar kişinin ihtiyacına vede kullanılacak tekniklere göre kişiye özel olarak planlanır. Bu yüzden sizin durumunuza özel daha ayrıntılı bilgi almak için mutlaka alanında uzman bir estetik cerraha başvurmanızı önemle tavsiye ederiz.

Kaynak:kelebek.com