Anne Çocuk Bilgisi

Sağlık, Magazin ve Haber Portalı

Daha iyi bir ilişkinin formülü

Daha iyi bir ilişkinin formülü

Kırılan vede bozulan her şeyi düzeltebilecek tek bir şey var: Aşk! Bağlılığınız içerisinde aşk varsa, çoğu zaman iyileştirici bir görev görecektir. İşte şimdi size aşıktan daha aşık olmanız için gereken 5 ipucu.

1-Şükredin

İnsanoğlu hem iyiyi hem de kötüyü barındırıyor. Aşık bir çifti daha da aşık yapacak en önemli şeylerden biri, iyi huyları kabullenip kötü huyları görmezden gelebilmektir aslında. Evet, eşiniz bazen tam bir baş belası olabilir, önemli olan pozitif olan şeylere odaklanmaktır.

Başa bir şey gelince kötü şeylere odaklanmak kolay tabi, işin zor olanı pozitif şeylere odaklanabilmektir. Şükredilecek şey de şu olsa gerek, kötü şeyler olsa da bu insan hala sizinle birlikte vede sizinle bu hayatı paylaşıyor!

2-Çok paylaşın

İlişkiler bazen kötü dönemlerden geçer, iyileşmeye ihtiyaç duyar. Maalesef ki, bir gecede her şey düzelemez. Sonuçta, elinizde avucunuzda sığınacağınız küçük şeylere ihtiyacınız vardır. Aranızdaki bağı neyin bağ olarak tuttuğunu hatırlamanız gerekmekte. Bu noktada en güzeli, hem kendinize hem de eşinize aranızdaki sevgiyi hatırlatmanızdır.

Unutmayın ki, kelimeler hem kırmaya yararlar, hem de yapmaya. Sevginizi sürekli hatırlatın ki olanlardan hiçbirinin içinizdeki sevgiyi etkilemediğinden emin olabilsin. Bu durum, aranızdaki gerginliği ciddi derecede sakinleştirecektir.

3- Bir arada kalın

Zor zamanlardan geçerken, aşkı hatırlamak ihtiyacı katlanmakta. Böyle zor zamanlarda, yalnız olmaktansa birlikte zaman geçirmek daha iyi olacaktır. Uzaklaşmak ise kötü şeyleri düşünmenizi her zaman sağlayacaktır. Bu dönemlerde ne kadar çok bir arada kalabilir, zaman geçirebilirseniz, birbirinize olan sevginizi o kadar arttırırsınız.

Birbirinizleyken, konuşacak şeyler arar vede paylaşımın arttığını fark edersiniz. Bazen konuşurken o zorlukları aşabileceğinizi vede ne olursa olsun yanında olmak istediğiniz kişinin o olduğuna karar verirsiniz.

4- Hata yaptığınızda özür dileyin

Kişiler hareketlerinin sorumluluğunu almaktan kaçındığında problemler artabiliyor. Kötü bir şey yaptığınıza inandığınızda özür dilemekten çekinmeyin, çünkü inanın ki telafi etmenizin ilk yolu budur. Hepimiz insanız vede hatalar yaparız. Hata yapmak sizi olduğunuzdan aşağı çekmeyecektir ve sizi daha az insan yapmaz. Egoyu bir kenara koyup özür dilemekten uzaklaşmamak gerekir. Bu yalnız içinizdeki duyguları tamir etmez, ayrıca eşinizin size duyduğu saygıyı da arttıracaktır.

5- Bencilliği bırakın

Aşk dolu bir çift olmanın en kesin yolu, seçtiğiniz o kişiyi sonuna kadar, tertemiz bir aşkla sevmesidir. Bencil düşüncelere vede davranışlara da bir son getirmektir. Çoğumuz bilinçsizce bencilizdir! Bunların bazıları yalnız yaşamaktan vede bekarlıktan kalma alışkanlıklar olsa da, ilişki ne yazık ki böyle değil. Özveride bulunmanız gereken bir insan daha olduğunu size her zaman hatırlatıyor. Unutmayın ki, bencillik bir ilişkiyi derhal yıkabilecek en büyük kuvvetlerden bir tanesidir.

kaynak:ht.hayat.haberturk.com