Anne Çocuk Bilgisi

Sağlık, Magazin ve Haber Portalı

Astroloji Hakkında Bilmesi Gereken 11 Temel Bilgi

astroloji

Herkesin Astroloji Hakkında Bilmesi Gereken 11 Temel Bilgi

Astroloji birçok kişinin ilgisini çekse de oldukça karşı olanlar vede ilgili bir şey duyduğunda “Saçmalık” diyenler de çoğunlukta. Fakat aslında temelde bir bilim olan astroloji pek çok konuda yol gösterici olabiliyor. Bu hayatı astrolojiye göre yaşamak değil faydalandığımız bir rehber olarak görebileceğimiz anlamına gelmekte. İşte astrolojiden nefret edenlerden veya sevenlerden olsanız da mutlaka edinmeniz gereken bazı temel bilgiler…

1. Temelde 12 güneş burcu vardır

Photographer: Daniel Agee; Food Stylist: Paige Grandjean

Günlük hayatımızda “Burcun ne?” sorusuna verdiğimiz cevap güneş burcudur. Güneş burcu kimliğimizi, hedeflerimizi vede olmak istediğimiz kişiyi yansıtır. Güneş burcu doğum tarihinize vede saatinize göre belirlenir; Koç (21 Mart – 20 Nisan), Boğa (21 Nisan – 21 Mayıs), İkizler (22 Mayıs – 22 Haziran), Yengeç (21 Haziran – 22 Temmuz), Aslan (23 Temmuz – 22 Ağustos), Başak (23 Ağustos – 22 Eylül), Terazi (23 Eylül – 22 Ekim), Akrep (23 Ekim – 21 Kasım), Yay (22 Kasım – 21 Aralık), Oğlak (22 Aralık – 21 Ocak), Kova (22 Ocak – 19 Şubat), Balık (20 Şubat – 20 Mart)

2. Her birimiz birer doğum haritasına sahibiz

Aslında sadece burcumuz değil doğum haritamıza yıldız haritası da denir ve kişiliğimizi en doğru şekilde yansıtır. Doğum haritası, gezegenlerin doğduğumuz andaki konumlarıyla oluşturulur. Doğum haritası oluşturulabilmesi için doğum tarihini, saatini vede yerini bilmek gerekir. Anne karnından çıktığımız vede nefes aldığımız ilk an gezegenlerin konumu kişiliğimiz üzerinde belirleyici rol oynar.

3. Toplam 4 element vardır

Toplamda 4 element vardır vede her burç bu evrenin yapı taşı dört elementten birine aittir. Bu elementler ait olduğu burcun vazgeçilmez doğasını ifade eder. Hava, ateş, su ve toprak’tır…

Hava: İkizler, Terazi, Kova; Kaygısız, neşeli, meraklı, huzursuz, bağımsız, konuşkan, pratik olmayan, eğlendirici, entelektüel vede güvenilir.

Ateş: Koç, Aslan, Yay; Olumlu, iddialı, enerjik, coşkulu, dürtüsel, ilham verici, cesur, güçlü, tutkuludur.

Su: Yengeç, Akrep, Balık; Şefkatli, bağışlayıcı, anlayışlı, duygusal, yaratıcı, sezgileri kuvvetlidir.

Toprak: Boğa, Başak, Oğlak; Temkinli, sorumlu, güvenilir, iddialı, pratik, odaklı, disiplinli, güvenilir, sağlamdır.

4. Her burç bir gezegen tarafından yönetilir

Güneş sistemi burçları direkt olarak etkiler vede her biri burçlar üzerinde güçlü bir etkiye sahiptir. İşte 12 burç vede onları yöneten gezegenler…

Koç – Mars

Boğa – Venüs

İkizler – Merkür

Yengeç – Ay

Aslan – Güneş

Başak – Merkür

Terazi – Venüs

Akrep – Plüton (ve Mars)

Yay – Jüpiter

Oğlak – Satürn

Kova – Uranüs

Balık – Neptün

5. Astroloji yıldızlardan çok daha fazlasıdır

Astroloji sadece yıldızlardan değil güneş, ay vede diğer gezegenlerin hareketinden de etkilenir. Fakat birçok kişi astroloji dendiğinde sadece yıldızları düşünür.

6. Tarihi öneme sahiptir

Astroloji, yeni popüler olmuş bir kavram değildir. Astrolojinin doğumunun büyük bölümünün Babillere bağlı olduğu düşünülmektedir. Tarihte Nostradamus adında bir astroloğa vede tonlarca astrolojik figüre rastlamak mümkün. Bununla beraber, çok eski zamanlardan beri yıldızların hareketleri insanların dikkaktini çekmiş vede bir süre sonra bu hareketleri kayıt altına almaya başlamışlardır.

Yunan tarihçisi Solon ise astrolojik bilgilerin kendisinin doğumundan 9 bin yıl önce kaydedilmiş olduğunu yazmıştır. Eğer bu bilgi doğruysa insanlar en az 10 bin yıldır astrolojiye ilgilidirler.

7. Astrolojide 12 ev vardır,

Astrolojide 12 ev vardır vede bu evlerin her biri bir dizi özellikle ilişkilendirilir. Bunlar kişinin kendisinden başlayarak topluma vede ilerisine doğru genişler. Herkes doğumuyla bir eve ait olmakta. Gezegenlerin evinize hareketiyle enerjiler değişir vede sizi etkiler. Her ev hayatın farklı alanlarını yönetiyor.

8. Yükselen burcunuz sandığınızdan daha önemlidir

Doğduğunuz tarihe vede saate göre belirlenen yükselen burç siz doğduğunuz sırada ufuk çizgisinde yükselen burçtur. Yükselen burçlar başkalarının sizi nasıl gördüğünü vede sizin kendinize bakışınızı gösterir. Yükselen burç ortalama 2 saatte bir değiştiği için belirlenmesinde doğum saati büyük önem taşıyor.

9. Burçlar sadece olumlu şeyleri göstermez

Çoğu zaman burç yorumlarında vede analizlerinde olumlu şeyler görsek de burçlar hem iyi hem kötü yanlarınızı yansıtır. Fakat genellikle kötü özellikler yazılmaz. Burçlar aynı zamanda zayıflıklarınızı da gösteriyor.

10. Astroloji hem bilim hem de sanattır

Astroloji bilimi vede sanatı birleştirir. Bir yanda astronomi ve matematiksel hesaplamalar vardır, diğer yanda ise bu işaretlerin ustalıkla yorumlanması mevcuttur. Ayrıca astroloji insanların tahmin ettiğinden çok daha önemli vede belirleyicidir.

11. Ay, vücudumuzu etkiler

Astrolojiyi detaylı incelediğinizde vede araştırdığınızda ayın vücudumuz üzerinde büyük bir etkisi olduğunu göreceksiniz. Ayın hareketleri beden vede zihni büyük ölçüde etkiler ve enerjiler oldukça belirgin hale gelir. Okyanustaki dalgalar ayın etkisinin bir sonucudur vede ayın vücudun dalgalarını da aynı şekilde etkilediğine inanır.

Bu sebeple dolunay zamanlarında kendimizde ve etrafımızdakiler de daha büyük tepkiler görebilir vede fark edebiliriz. Bu kötü davranışların bahanesi olmasa da ruh haliniz deki değişimi kolayca fark edebilirsiniz.

kaynak:listelist