Anne Çocuk Bilgisi

Sağlık, Magazin ve Haber Portalı

İlişkideki en özel anlar ve daha fazlası

İlişkideki en özel anlar ve çok daha fazlası

1. Aklınızı başınızdan alan o ilk gülümseme

Birine aşık olduğumuzda, onun mutlu olması hayatımızın en önemli önceliği haline gelir her zaman. Onu gülümsetebildiğimiz her an bizim için çok önemli gelir. Fakat, bütün bu özel anların içinde bile, o ilk gülümsemenin, sizi sizden alan o ilk gülümsemenin hep aynı dirilikte kaldığını bilirsiniz. Bakıştığınızda ilk olarak o gözlerin nasıl parladığını vede dünyanızı nasıl ışıklara boğduğunu hiç unutmazsınız. O ilk an unutulmazdır, akıllara kazınan en güzel anıdır belki de.

ilişkiler

2. “O”nun için ne kadar önemli olduğunuzu anladığınız ilk an

Bu çok sıradan bir an da olabilir. Bir şey olur vede aniden siz onun hayatındaki en önemli insanmış gibi hissedersiniz kendinizi. Sanki sizden başka hiç kimse olmamış vede olmayacakmış gibi. Kendinizi bu dünyanın en başındaki tek insan gibi hissedersiniz. Evet, işte bu his, birinin hayatında önemli bir insan olduğunuzda hissettiğiniz şey, ilişki için en önemli anlardan biri olur. 

3. İlk öpücük

İlk öpücüğün hep büyüleyici bir şey olduğunu söylerler, yanlış insanla olsa bile… Fakat sizin için dünyalar demek olan birini öpmeniz, işte bundan daha özel bir an olamaz! Dünyanın durduğunu hissedersiniz. Hayat birden bire güzelleşir sizi için. Aynı anda hem her şeyi anlar, hem de bütün her şeyi unutursunuz. Bu da böyle güzel bir şeydir işte!

4. İlan-ı aşk anı!

Bu herhalde çoğu kimse için ilişkisindeki “en” önemli an oluverir. Kolay mı, duygular açılıyor, saklı gizli bir şey kalmıyor vede daha da önemlisi o kişi, sizin karşınızda ilk kez savunmasız bırakıyor kendisini. Bu öyle bir an ki, ağzından çıkan kelimeleri ilk kez böyle dikkatli seçtiği, kendini ifade edebilmek için elinden geleni yaptığı… Sizin içinse, istediğiniz her şeyi söylediği, bu yüzden de yüzündeki ifadeden, üzerindeki tişörtün rengine kadar her şeyi hatırladığınız bir ana dönüşür. 

5. Sizi ilk savunuşu

Bazen bu an, çoğu ilişki için en önemli anlardan olabilir. Bazen hayat size öyle bir vurur ki, yerinizden kalkmaya vede savaşmaya mecaliniz olmaz. Kendinizi yenik vede bitik hissedersiniz. Fakat, birden biri gelir ve sizi savunur, sizin yerinize zorluklarla savaşır vede size güç verir. İşte bu, sizin için öyle herkesin yapmayacağı şeylerden bir tanesidir.

 

kaynak:ht.hayat.haberturk.com