Anne Çocuk Bilgisi

Sağlık, Magazin ve Haber Portalı

Gelin adaylarının düğün makyajı nasıl olmalı?

Düğün konseptine uygun bir gelin makyajı için dikkat edilmesi gereken önemli noktalar var…

Gelinlerin ruh haline biraz gerginlik, biraz neşe hakimdir. Eğer düğüne hazırlanırken planlamış olduğunuz bütçeyi aştıysanız veya kuaförlerde yapılan makyajlardan çok diliniz yandıysa ve yoğurdu üfleyerek yemek istiyorsanız, makyajınızı kendiniz yapabilirsiniz. Makyajınızı yaparken en çok dikkat etmeniz gereken de şey düğün konseptiniz.

Parti

Eğer eğlenceli vede renkli kişiliğinizi düğüne yansıtıp, parti tadında bir düğün yapmak istiyorsanız parti konsepti tam size göre. Ten makyajınızda ışıltılı ürünler kullanmalı, göz renginizle kontrast yaratacak renklerde farlar kullanıp (örneğin yeşil ise morlar ve kızıl kahveler…) uygun renklerde bir ruj ile makyajı tamamlayabilirsiniz.

Vintage

Bedeniniz 2000’li yıllara aitken ruhunuz hala eskilerde takılı kaldıysa şayet vintage bir düğün size çok yakışacaktırlar. Vintage gelinler ten makyajlarında mat bir görüntü kullanmalıdırlar. Mat deyince öyle hemen doğallıktan uzaklaşacağım diye korkmayın, kaliteli matlaştırıcı etkisi olan bir fondöten hem doğal hem de mat bir görünüm sağlamanızı kolaylaştıracaktır.

Yalnız bu görünüme ulaşmak isteyen kuru ciltli gelinleri makyajlarının altına çok çok iyi bir nemlendirici kullanmaları gerektiği konusunda özellikle uyarmalıyız. Göz makyajında dramatik bir eyeliner vede uzun uzun takma kirpikler kullanıp güzel bir kırmızı ruj ile vintage görünümünüzü tamamlayabilirsiniz.

Deniz kenarı

Dalga sesleriyle süslenmiş bir düğün hayal eden, dileklerini denize atıp gerçekleşmesini bekleyen gelinler için deniz kenarı konsepti biçilmiş kaftandır. Kumun üzerinde uçuş uçuş bir gelinliği çıplak ayakla taşımak kadar rahat bir düğün olacak bu konsepti seçenlerin düğünüdür.

O sebeple mümkün olduğunca hafif ve fresh bir makyaj olmalı. Ten ürününüz çok doğal durmalı bu sebeple saten bitişli bir fondöten tercih ederseniz o doğal görünüme ulaşmanız çok da zor olmaz. Bunun yanında çok hafif bir göz makyajı mavi tonlarında bir far vede doğal dudak renginde mümkünse mat olmayan bir nude ruj ile makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

Kır düğünü

Ağaçların içinde, çimenlerin üstünde toprakla temas halinde olan gelinlerin açık hava düğünü sevenlerin vazgeçilmez konsepti de kır düğünleri. Kır düğünleri için cilt tipinize uygun bir fondöten, toprak tonlarında gözler vede göz makyajının yoğunluğuna göre nude veya koyu rujlardan yararlanabilirsiniz.