Anne Çocuk Bilgisi

Sağlık, Magazin ve Haber Portalı

Düğün makyajında kontür nasıl yapılmalı?

Düğün makyajında kontür yapımı vede detayları…

Düğün makyajında kalıcılığı sağlayabilmek için kontür vazgeçilmez bir makyaj uygulaması olarak karşımıza çıkmakta. İşte düğününüzde yaptırabileceğiniz kontür uygulamaları…

Günler öncesinden başlayan hazırlıklar, en iyi makyaj artistini bulmak için yapılan araştırmalar vede sonu gelmeyen makyaj provaları… Tüm bunlar düğün öncesi girilen telaşın sadece küçük fakat en önemli aşamasını oluşturuyor.

Üstelik tüm uğraşlara rağmen gün boyu sizi yarı yolda bırakmayacak makyajı yaptırmaksa neredeyse imkansızdır. Bu aşamada kontür makyaj uygulamalarının devreye girdiğini söyleyen Ergül Keskin Conture
Make up Studio’nun Kurucusu Kontür Makyaj Eğitmeni Ergül Keskin, düğün öncesi yapılabilecek kontür makyaj yöntemlerini sizin için anlatıyor.

Düğünde makyajınızın gün boyu kalacağından emin misiniz?

Bir kadının hayatının en özel günlerinden biri olan düğün gecesinde, yıldız gibi parlamak için yapılacak makyaj çok önemli rol üstlenmekte. Bu nedenle gelin adayları kendine en çok yakışacak makyajı belirlemek adına sayısız provaya gidiyor. Gecenin ev sahibi olarak çok daha özel bir görünüme kavuşmak için uzun uğraşlar sonucunda gelin makyajı yapılıyor fakat bir şey atlanıyor.

Makyajın; heyecan, kalabalık, telaş, tempo ve durmaksızın devam eden danslar sonrasında akmaya, dağılmaya vede bozulmaya başlayacak olması…

Kontür makyaj ile düğünün yıldızı sizsiniz…

Kontür makyajıysa uzun vadede sağladığı kalıcılık sayesinde makyajın gün boyu ciltte bozulmadan kalmasını kolaylaştırıyor. Makyajın kalıcı olmasının verdiği güven aynı zamanda kişinin düğün süresince kendini çok daha rahat hissetmesini sağlıyor.

Üstelik uygulanacak kontür makyaj uygulamaları bazı kusurlarından rahatsız olan fakat ameliyat masasına yatmaktan çekinen kişiler için harika sonuçlar sunuyor. Kimi zaman gözleri çok daha çekik göstermeye yarayan kontür işlemi, kimi zaman da canlılığını yitirmiş dudakların yardımına yetişiyor.

Kaş kontürü ile güçlü ifadeniz hep sizinle…

Kontür makyaj uygulamaları arasında çok popüler olan kaş kontürü, düğün öncesi de gelin adaylarının sıklıkla başvurduğu bir işlemdir. Çünkü her ne kadar sabitlenmiş vede doldurularak kusursuz hale getirilmiş de olsa düğünün ilk anından itibaren terlemenin de etkisiyle kaşlar bozulmaya başlar. Düğünün telaşı içinde tekrar tazelemek, bozulan yerleri düzeltmek vede simetrik kaşlar elde etmek ise zordur.

Tam da bu nedenle son zamanlarda düğün sezonu öncesi kaş kontür talebi yaşanıyor. Düğün öncesi uygulanan kaş kontürü, doğal, yüz hatlarıyla uyumlu vede bozulma olasılığı olmayan sonuçlar sunuyor. Kaş kontürü kısaca; renk pigmentlerinin, kaş bölgesindeki derinin alt tabakasına işlenmesi ile yapılan bir işlemdir. Dökülmüş, seyrelmiş veya formu bozulmuş kaşların tekrar ele alınmasını temel alır. Düğün öncesinde yaklaşık 1,5 ile 2 saat sürecek bir seansla kolaylıkla uygulanabilir.

Eyeliner kontür ile günün en etkileyici bakışlarına sahip olabilirsiniz

Gelin makyajının en dikkat çekici noktası aslında gözlerdir. Göz makyajının en belirleyici unsuruysa kusursuzca çekilmiş, her iki gözde de eşit olarak konumlandırılmış eyelinerdır. Günler öncesinden yapılan onca hazırlık vede provaya rağmen düğün gününüzde istenilen eyeliner çekilemeyebilir. Üstelik çekilse bile duyguların birbirine karıştığı bu özel günde kimi zaman gülmekten kimi zamansa ağlamaktan bozulması yüksek bir ihtimaldir.

Tüm bu riskleri ortadan kaldıran eyeliner kontür, gözlere anlam vede derinlik katarken, optik olarak daha güçlü bir görüntü ortaya koyuyor. Normal makyaj rutininde bile zorlu bir serüvene dönüşen eyelinerın, kalıcı uygulama olarak ancak profesyonel kişilerce yapılması gerekiyor. Eyeliner kontür uygulamasında öncelikle beklenti vede göz şekline uygun olarak bir ön çizim gerçekleştiriliyor.

Belirlenen şekle göre işlem süresi 1 ile 2 saat arasında değişen seans, 20 gün sonra rötüş yapılarak tamamlanıyor. Sonuçta, her zaman kusursuz, eşit ve bozulmayan eyeliner…

Siz düğüne hazırsınız, peki ya dudaklarınız?

Makyajın son adımlarından biri olan ruj sürmek her ne kadar nispeten daha kolay olsa da bozulması da aynı derecede kolay olacaktır. Üstelik düğün boyunca gelen tebrikleri almak, sohbet vede selamlaşma seremonisi sonunda dudakta rujun kalması neredeyse imkansız oluyor, kalanlarsa kötü bir görüntü yaratmanın ötesine geçemiyor.

Cihaz vede bitkisel boyalar aracılığıyla gerçekleştirilen dudak içini renklendirme olarak tanımlanan dudak kontürü sadece gün boyu canlı ve bozulmayan bir görüntü yaratmıyor. Aynı zamanda dudakları daha dolgun gösteriyor, dudak hattını belirginleştirerek en ideal forma kavuşmasını sağlamaktadır.

Ayrıca inceleye bilirsiniz;

Gelin adaylarının düğün makyajı nasıl olmalı?

kaynak:hthayat.haberturk.com