Anne Çocuk Bilgisi

Sağlık, Magazin ve Haber Portalı

Yeni neslin büyük sorunu: Selfie burnu!

Yeni neslin büyük sorunu;

Selfie burnu olduğunu biliyor musunuz?

Yüz Plastik Cerrahı Boris Paskhover, burunların selfie fotoğraflarda gerçeği yansıtmadığını belirterek, aslında fotoğraftakinden bile daha küçük olduğunu söyledi.

Selfie fotoğraflarda daha iyi çıkmak için burun ameliyatı olacaklara ise birtakım öneriler var; Bir selfie çubuğu, daha iyi bir fotoğraf makinesi yada bir arkadaş edinin. Ve elbette eski bir destek olan photoshop’u da unutmamalısınız..

selfi

Selfie çekerken meğerse burunlar, normalde olduğundan daha büyük görünüyormuş… Rutgers New Jersey Tıp Fakültesi’nden Yüz Plastik Cerrahı Boris Paskhover, burunların selfie fotoğraflarda göründüğünden daha küçük olduğunu fakat bunun farkında olmayan insanların, ellerinde fotoğrafla doktorun kapısını çaldığını söyledi.

AMELİYAT OLMADAN ÖNCE BİR PORTRE FOTOĞRAFI ÇEKTİRİN!

Paskhover, “Belki iyi bir portre fotoğrafınızı görene kadar, burnunuzu yaptırma işlemini bekletebilirsiniz” dedi.

Plastik Cerrahi ve Estetik Cerrahi Amerikan Akademisi tarafından yapılan bir ankete göre; 2017 yılında plastik cerrahların yarısından fazlası, daha iyi bir selfie için başvuran hastalarla görüşmüştü.

Ancak Paskhover, selfie çekerken ortaya çıkan görüntünün gerçeği yansıtmadığını söyleyerek, sözlerini şöyle devam ettirdi: “Telefonlarını çıkarıp, “Fotoğrafa bak! Burnumun ne kadar büyük göründüğünü görüyor musun?” diyorlar. Ben de bu fotoğrafların gerçeği yansıtmadığını ve farklı göründüğünü ispatlamaya çalıştım.”

MEĞERSE O FOTOĞRAFLAR BURNU OLDUĞUNDAN BÜYÜK GÖSTERİYORMUŞ…

Paskhover, insan kafası modeli oluşturmak için bir bilgisayar uzmanıyla görüştü. Ekip, 30 santimetre öteden bir selfie çeken yada portre fotoğraf çekilen bir kişinin burnunun normalden ne kadar büyük durduğunu hesaplamaya başladı.

JAMA Facial Plastic Surgery dergisinde yayınlanan bir makaleye gör de yakın çekimlerin burnu çarpıttığını keşfettiler. Buna göre; burun erkeklerde % 30, kadınlarda % 29 daha geniş gözüküyordu.

Amerikalı teknoloji vede medya haberleri ağı The Verge’nin Kreatif Direktörü James Bareham, akıllı telefon kameralarının çoğunda geniş açılı mercekler bulunduğunu ve geniş açılı merceklerin de yakın çekimleri  bozduğunu söyledi.

“EN İYİ YÖNTEMSE FOTOĞRAFI UZAKTAN ÇEKMEKTİR”

Bareham, sözlerini şöyle sürdürdü: “Nesnelerin kameraya daha yakın olması, mesela bir burnun daha büyük görünmesini sağlar. Geniş açılı bir objektife portre çekmeyin, çünkü portre de korkunç görünürsünüz. Bu; fotoğrafın temel ilkelerinden biridir. Geleneksel bir kamera üzerindeki daha uzun objektifler, görüntüyü düzleştirir. IPhone X, Pixel 2 XL vede Galaxy Note 8 gibi telefonlardaki bazı “portre modları”, selfie çekerken görüntüyü daha da iyileştiriyor. Fakat en iyi yöntem fotoğrafı uzaktan çekmektir.”

Bareham, kol uzunluğunun büyük bir kısıtlama olduğunu söyleyerek, “Teorik olarak, daha uzun kollu insanlar, selfie çektikten sonra kısa kollu insanlara göre daha iyi sonuçlar alıyorlar. Fakat selfie çubuğu bu sorunu ortadan kaldırır” dedi.

AMELİYAT YERİNE SELFIE ÇUBUĞU KULLANIN

“Bu yüzden burnunuzu kestirmeyin” diyen Bareham, “Daha az acı verici düzeltmeler var. Mesela; fotoğrafınızı çekmek için bir selfie çubuğu, daha iyi bir fotoğraf makinesi yada bir arkadaş edinin. Ve elbette eski bir destek olan photoshop’u da unutmayın” diye konuştu.

Kaynak:haberturk