Anne Çocuk Bilgisi

Sağlık, Magazin ve Haber Portalı

Sosyal medya ilişkileri nasıl etkiliyor?

Sosyal medya ilişkileri nasıl etkilediği hakkında işte detaylar…

İnsanların hayatlarını sosyal medya hesaplarındaki fotoğraflarıyla değerlendiriyoruz vede haklarında bildiğimiz tek şey kendileriyle ilgili yazdıkları… Çoğu zaman da haksız çıkıyoruz zaten…

sosyal medya

Tuhaf bir zamanda yaşıyoruz aslında. Artık insanların internette paylaştıkları durumların dünyada olan bitenden bile daha önemli olduğu görüldüğü bir dönemdeyiz.

İnsanların hayatlarını sosyal medya hesaplarındaki fotoğraflarıyla değerlendiriyoruz vede haklarında bildiğimiz tek şey kendileriyle ilgili yazdıkları. Çoğu zaman da haksız çıkıyoruz zaten. Yalnız şöyle bir durum var ki gerçekten mutlu çiftler hayatlarıyla ilgili çok fazla şeyi paylaşmıyorlar internette ve sosyal medyada. Sizin için nedenlerine şöyle bir göz attık.

İnsanlar mutlu bir ilişki yaşarken, o anı vede anın güzelliklerini yaşıyorlar

Eğer bir insanın hayatında her şey yolunda vede iyi gidiyorsa bu güzellikleri resimleyip paylaşacak pek zamanları olmuyor. Mutluluklarını kimseye kanıtlama ihtiyacı hissetmiyorlar. Hiç fotoğraf çekinmeyen, paylaşmayan vede insanlara sosyal medyadan bakmayan tipler gibi düşünmeyin onları. Sadece hayatları onları o kadar çok mutlu ediyor ki başkalarının hayatlarıyla hiç ilgilenmiyorlar.

İlişkilerinde yaşadıkları problemleri internette paylaşabilen çiftlerin bundan hiçbir kazancı yoktur

Sosyal medyada tanıdığınız herkese gerçek hayattaki problemlerinizi açıklamak çözüm noktasında en etkisiz şey olurdu herhalde. Fakat ilişkinizdeki her şeyi daha da mahvetmeye yarar, başka da bir işe yaramaz.

Gerçek mutluluk gerçekten sizi seven biriyle gerçekten mutlu bir ilişki içinde olmaktan geliyor

Ne kadar mutlu olduğunuzu Facebook üzerinden kanıtlamanız, gerçekten mutlu olduğunuz anlamına gelmiyor. Mutluluk, birlikte olmaktan kaynaklanır, birlikte olduğunuzu bütün dünyaya ilan etmekten kaynaklanmaz.

Bunu anlayan insanlar için, sürekli sosyal medyada bir şeyler paylaşmak pek de cazip bir durum değildir. Kimsenin bir başkasına bir şey kanıtlamak gibi bir zorunluluğu ayrıca yok. Gerçekten mutlu olan insanların mutluluklarını kimseye kanıtlamak gibi bir zorunlulukları zaten yoktur. Onlar zaten birbirlerini istedikleri için birliktedirler, sayfalarında “ilişkisi var” yazsa da olur yazmasa da olur onlar için de doğrusu budur.

Ve en önemlisi… 

Araştırma sonuçlarına göre de sosyal medyada çok fazla gönderisi bulunmayan, hatta kullanmayan çiftler genelde gerçekten mutlu olan çiftler çünkü kendilerini iş arkadaşlarıyla ya da başkalarıyla sürekli kıyaslamazlar.

Çoğu zaman asıl meselenin hayatımızı yaşamak, ilişkilerimize, sorumluluklarımıza, tecrübelerimize vede hislerimize odaklanmak olduğunu unutuyoruz. Tek derdimiz aslında, o siteler üzerindeki sınırsız popülarite oluyor.

kaynak:ht.hayat.haberturk.com