Anne Çocuk Bilgisi

Sağlık, Magazin ve Haber Portalı

Yeni Moda! Afrika Örgüsü

Ünlü kişilerinde yakın zamanda çok tercih ettiği Afrika modası ve saç tasarımları

Son zamanların modası haline gelen, Hollywood’un son gözdesi saç örgüleri, mohawk, vahşi, oyuncu, gizli, flörtöz ve daha birçok yeni stiliyle modernize olmuş haliyle karşımıza çıkıyor.

Bu akıma son katılan ünlü isimler arasında da İrem Derici, Azra Akın, Deniz çakır, Aslı Bekiroğlu ve Serenay Sarıkaya oldu.  Yeni nesil örgünün en cool hallerini görüyoruz..

serenay sarıkaya
irem derici
azra akın

Özellikle genç vede dinamik bir görüntü sağlayan Afrika örgüsü hemen hemen her yaştan kadının tercihi olmakta. Sokaktan ofise, kafelerden toplantı salonlarına kadar her yerde gördüğümüz Afrika örgüleri ünlüler arasında da popülerlik kazanmaya başladı.

Örgülerin farklı renk seçenekleriyle kişiye özel vede kullanım kolaylığı sayesinde kadınlar için kurtarıcı olduğunu belirten Saç Tasarım Uzmanları, tasarımların özellikle uzmanlar tarafından yapılması gerektiğini belirttiler.

AFRİKA SAÇ TASARIMI İÇİN KANSEROJEN SENTETİK EKLEMELERE DİKKAT EDİN

Afrika örgüsü yapılışı saçın yoğunluğuna göre 2 ile 6 saat arasında değişiklik gösteriyor. Uzundan kısaya her boydaki saça uygulama yapılabilmekte. İsteğe göre renkli veya saç renginiz de olabilen sentetik saç ilaveleriyle saç yoğunlaştırılıp ince ince tutamlarına ayrılıyor ve örülmeye başlanıyor.

Fakat saça yapılan sentetik eklemelere dikkat edilmesi gerekiyor. Kanserojen veya sağlığa zararlı madde içeren sentetik saç eklemelerinden kaçınılmalı. Bu maddeler saça vede cilde çok ciddi zararlar verebiliyor. Özellikle de dikkat edilmesi gerekiyor.

SAÇ DİNLENDİĞİ İÇİN DAHA SAĞLIKLI OLABİLİYOR

Afrika örgüsü saça hiçbir kimyasal karıştırılmadan gerçekleştiriliyor. Sentetik saç ilavesiyle, doğal saçlara zarar vermeden uzatılmakta. Hatta Afrika örgüsü kullanırken saça bir işlem yapılamayacağı için saç dinleniyor vede daha sağlıklı bir şekilde uzuyor.

Afrika örgüsü ve saç örgüsü ile ilgili merak ettiğiniz ayrıntılar için;https://www.posta.com.tr/afrika-orgusu-hakkinda-merak-edilen-her-sey-haber-fotograf-1305654