Anne Çocuk Bilgisi

Sağlık, Magazin ve Haber Portalı

İdeal bir aile evinin 4 olmazsa olmazı

İdeal bir aile evinin 4 olmazsa olmazı hakkında bilmeniz gerekenler

Tüm ailenin bir arada olması şüphesiz herkese mutluluk verecektir. Bu mutluluğum daim olması içinse ailenin üyelerinin evin içinde kendi yaşam alanları olması gerekir. Özellikle evin çocukları vede gençleri için bu konu hayli önemli. Peki, ideal bir aile evi istiyorsanız nelere dikkat etmek gerekiyor, bir bakalım…

mutlu aile
Şehirde ama değil

Siz veya çocuklarınız şehrin içinde kalmak isteyebilirsiniz. Fakat seçeceğiniz yer mutlaka şehrin sorunlarından uzak bir alan olsun. Gürültüden vede kaostan ne kadar uzaklaşırsanız aileniz için o kadar sağlıklı ve konforlu bir yaşam alanı oluşturursunuz.

Yeşilin etkisi

Çocuklarınızın oynayabileceği güvenli parklar, sizin yürüyüp rahatlayabileceğiniz yeşillik alanlar ve kısacası doğadan kopmayacağınız bir yer seçin. Hele bir de mavilik görüyorsanız ne ala. Kendinizi yılın her mevsimi tatilde gibi hissedebilirsiniz. Yeşil alanların, çocuklarınızın bedensel vede zihinsel gelişimi için önemi ise yadsınamaz bir gerçek!

Ortak alanlar

Ortak kullanım alanları ailenizin yeni arkadaşlıklar kurması için çok önemlidir. Bu alanlarda buluşup siz dostlarınızla kafanızı dağıtırken çocuklarınız da oyun alanlarında oynayabilir. Böylece de ailenin tüm fertlerini mutlu eden aktiviteler yapabilirsiniz.

Sosyal imkanlar

Tüm ailenize her gün spor yapma imkanı veren yerleri tercih edebilirsiniz. Bu hem sağlığınıza sağlık katar hem de sosyalleşmenizi sağlayacaktır. Yüzme havuzu vede spor aktivitelerinin yapıldığı alanlar çocuklarınızın gelişimine de olumlu etki de bulunur. Ailenizle birlikte havuz keyfi yapmak, güne yüzerek başlamak veya günün yorgunluğunu yüzerek atmak ise şüphesiz tüm aileye iyi gelir.

kaynak:hurriyet.com