Anne Çocuk Bilgisi

Sağlık, Magazin ve Haber Portalı

Aşık erkek ile arkadaş kalınır mı?

Eskiden aşık olduğunuz biriyle arkadaş kalabilir misiniz?

Kendisine âşık olan erkekten arkadaşlık bekleyen bir kadının bazı sorulara da cevap verebilmesi gerekir.

Eski sevgili ile arkadaş kalınır mı? Sorusunun yanıtı haberimizde!

“Bir kadının bir erkekle empati kuramadığı durum hangisidir?” sorusunun cevabı şudur ki: “Kendisine âşık erkekle hemen arkadaş olabileceklerine gerçekten inandığı haldir!”

Âşık erkekten arkadaşlık bekleyen bir kadının, bunu teklif etmeden önce, rolleri değişerek bazı sorulara cevap vermesi gerekmektedir.

Sevdiğiniz erkek bir gün ayrılmak istediğini söyledi vede onu beraberliğinizi sürdürmeye ikna edemediniz. Size dedi ki: “Ayrılıyoruz diye görüşmeyecek değiliz zaten sonuçta bir arkadaşlığımız var.”

Dün geceye kadar beraber uyuduğunuz, sıcaklığını hissettiğiniz erkek, arada bir buluşup kahve içip yemek yemekten, havadan sudan konuşmaktan, belki hayatına girecek kadınlarla ilişkilerini size anlatmaktan bahsetmeye başladı. Ne hissedersiniz? acaba.

Onu hiç görememektense arkadaş sıfatıyla bir araya gelmeyi kabul ettiniz. Çok âşıksınız vede sizin için onsuz yaşamak işkenceye eşdeğer.

Arkadaşça sizi aramasını mı beklersiniz?

Arkadaşlarını aradığı sıklıkta sizi aramasını hemen sindirebilir misiniz?

Onu aramamak için kendinizi ne kadar süre tutabilirsiniz?

Artık arkadaşsınız ya. Buluştunuz vede karşınızda oturuyor.

Eli masanın üzerindeyken ona dokunma arzusu duyuyorsunuz?

Ne yaparsınız?

Elini götürdüğü yanağına, dudağına artık öpücük konduramayacağınızı düşünmez miydiniz?

Bunun yarattığı yoksunluk hissiyle o anda nasıl başa çıkarsınız?

Düne kadar “Canım”, “Tatlım”, “Aşkım”, “Bir tanem” diye hitap ettiğiniz biricik aşkınıza birdenbire sadece ismiyle hitap edebilir miydiniz?

Madem artık arkadaşsınız, birbirinize özel hayatınızdan bahsedebilirsiniz. Sizin ona olan aşkınızı anlatacak haliniz yok artık, sadece dinliyorsunuz. Ama o heyecanla tanıştığı birinden bahsediyor size. Kontrolünüzü kaybetmemek, ağlamamak için ne yaparsınız?acaba.

Sizce ona duyduğunuz aşk, bu arkadaşça buluşmaların kaçıncısından itibaren sönmeye başlar?ki. Bu arkadaşça buluşmalar, ona karşı beslediğiniz duyguların değişmesine, dönüşmesine yardım eder mi yoksa onları körükler miydi?

Zamanla içinizde kalan sevgi kin vede nefrete dönüşe bilir mi?

Bu soruları kendi içinizde net bir şekilde cevaplamanız gerekmektedir…