Anne Çocuk Bilgisi

Sağlık, Magazin ve Haber Portalı

Kadınlarda bacak problemlerine dikkat!

Kadınlarda bacak problemlerine dikkat! Kimi kadın bu yüzden etek bile giyemiyor

Op.Dr. Atilla Fesli, kadınlarda bacak problemlerine dikkat edilmesi konusunda uyarılarda bulunuyor.

bacak boyu

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Atilla Fesli, “Bazı kadınlar bacaklarının şeklini beğenmediklerinden dolayı etek bile giymiyorlar. Diz üstü bölge ile diz altı bölge arasında çap olarak kalınlık farkı mevcutsa, her iki bacak arasında kalınlık veya sekil farkı var ise veya bacaklar çarpık bir görünüme sahip ise bacak protezi operasyonu ile bu sıkıntılar giderilebilir.

Ayni problemler liposuctionla da düzeltilebileceği gibi bazı durumlarda daha iyi bir sonuç elde etmek için hem liposaksın hem de bacak protezini beraber uygulamak gerekebiliyor. Operasyon yaklaşık 1 saat sürmektedir” dedi.

bacak boyu

LİPOSUCTİON İLE HANGİ TÜR SORUNLARA ÇÖZÜM BULUNUYOR?

Vücuttaki simetriyi vede ahengi sağlayarak estetik bir görünüm sağlanmasının esas amaç olduğunu ifade eden Op.Dr. Fesli, “Bu amaçla; basık vede geniş görünümlü kalçalar daha dar, daha kalkık ve çıkıntılı bir görünüme getirilebilir, bacak ve basen bölgesi düzeltilerek bacak daha düzgün ve olduğundan daha uzunmuş gibi gösterilebilir. Diz bölgesine yönelik girişimlerle bacağın çarpık görünümü düzeltilebilir” açıklamasında bulundu.

Kaynak: İHA