Anne Çocuk Bilgisi

Sağlık, Magazin ve Haber Portalı

Dudakları Dolgun Gösteren Tekniğin İsmi: Dudak kontürü

Son dönemde moda olan dudak kontörüyle dudaklarınız daha dolgun gösterebilirsiniz.

Dudak kontürünü nasıl yapacağınızı biliyor musunuz?

dudak kontürü ile ilgili görsel sonucu

Son dönemde moda olan dolgun dudaklar için botoks, dolgu gibi estetik uygulamalar yerine dudak kontürüyle dudaklarınızı daha dolgun göstermeniz mümkün.

Makyaj gölge ve ışık oyunlarıyla yapıldığı zaman en az estetik kadar etkili olabilir fakat uygulama sırasında çok dikkat etmek gerekir. Dudak kontörü yapayım derken dudaklarınızın 80’li yılların çerçeveli dudaklarına dönüşmesi an meselesi olabiliyor.

Dudak kaleminin rengi çok önemli

Dudak kalemi seçimi dudak kontürünün en önemli aşamasındandır. Çerçeveli bir dudak görünümünden uzak durmak için seçtiğiniz dudak kalemi hem dudak renginize hem de ruj renginize uygun olması gerekir. Bu sebeple nude tonlarda bir dudak kalemi tercih etmek en mantıklısı olacaktır. Farklı renkte bir dudak kalemi seçecekseniz rujunuzla aynı tonda olmasına özen göstermelisiniz. Rujunuzdan açık veya koyu olması istediğiniz görüntüyü elde etmenizi zorlaştırır.

Dudak çerçevesini belirlemelisiniz

Uygulamayı gerçekleştirirken dudak çerçevesini belirginleştirmelisiniz. Eğer daha dolgun dudaklara sahip olmak istiyorsanız çerçevenin dışına birazcık taşırabilirsiniz. Bu aşamada dikkat etmeniz gereken en önemli şey ise dolgunlaştırma işlemini dudak çukurunuza değil özellikle dudak kenarlarına uygulamanızdır.

Bir diğer önemli şeyse sivri bir dudak çukuru dudaklarınızı daha ince gösterir bu nedenle mümkün olduğunca yuvarlak hatlar elde etmeniz gerekir.

Dudak içi kontürü nasıl yapılmalı?

Dudaklarınızı daha dolgun göstermek için bir ton koyu bir dudak kaleminden yardım almanız gerekir. Bu dudak kalemi ile alt dudağınızın ortasının dikine hafif kalın bir çizgi çizmelisiniz. Üst dudağınızı da bu çizgilerle üçe bölün. Böylece dudaklarınızın daha dolgun olduğuna dair bir illüzyon yaratmış olacaksınız.

Dudak etrafını temizlemelisiniz…

Dudak makyajının kusursuz olması için son olarak kapatıcıdan yardım alıp dudak kenarlarınızı temizlemeniz gerekiyor. Bu aşama hem uygulama sırasında yaptığınız hatalardan kurtulmanızı hem de dudak makyajında gerçekleşen dağılma veya bulaşmalara karşı dayanıklılığı sağlayacaktır.