Anne Çocuk Bilgisi

Sağlık, Magazin ve Haber Portalı

kristal çocuk

“Kristal çocuklar” da denilen “İndigo çocuklar” kimlerdir?

Kristal çocukların Özellikleri nelerdir?

1994’ten sonra doğan ve ‘Kristal çocuklar’ da denen ‘İndigo çocuklar’ kimlerdir ve bu çocukların özellikleri nelerdir?

'Kristal çocuklar' da denilen 'İndigo çocuklar' kimlerdir? Özellikleri nelerdir?

Kristal Çocuklar’ı nasıl tanıyabiliriz?

İlk bakacağımız yer onların gözleri olmalıdır. İri, etkili, anlamlı ve bilge gözlere sahip olurlar. Mutluluk ve sevinç verirler, oldukça bağışlayıcı olurlar. Kristal Çocukların büyükleri olan İndigo Çocuklar‘la, benzer özellikleri paylaşıyorlar. İndigoların ruhları savaşçıdır, amaçları eski düşünceleri yani önceki eğitim, yönetim ve yasal sistemleri yok edip ortadan kaldırmaktır. Başlıca düşmanlarıysa, psikiyatrik tedavilerdir, onlara ilaç tedavileri uygulandığında duyarlılıklarını, ruhsal yeteneklerini ve enerjilerini yitirirler.

Kısacası İndigolar‘la gerçekten DES (Dikkat Eksikliği veya Dikkat Eksikliği Hiperaktiflik Sendromu) tanısı konulan çocukların ayırt edilmesi gerekmektedir. Fakat Kristal Çocuklar farklıdırlar, çok mutlu, bağışlayıcı ve oldukça sakindirler. İndigoların savaşarak açacakları ve temizleyecekleri yoldan geçerek daha güvenli bir dünyaya doğru gitmektedirler.

İndigo ve Kristal tanımları ise, aura renklerinden ve enerji kalıplarından kaynaklanmaktadır. İndigo Çocuklar‘da indigo mavisi mevcuttur, bu renk iki kaşın arasında yer alan üçüncü göz şakrasının rengidir. Bu şakra ile durugörü güçleri olduğu bilinir. Fakat Kristal Çocuklar‘da kuvartz kristalinin prizma etkisi vardır, auraları pastel tonlarda çok renkli ve harelidir. Kristallere ilgileri büyüktür zaten tanımlarının nedeni de budur.

Kristal Çocuklar’ın Özellikleri

 • 1995’den sonra doğmuşlardır,
 • Uzun, yoğun ve dikkatli bakan gözleri vardır,
 • Kişilikleri manyetiktir,
 • Çok sevecendirler,
 • Müzikten etkilenirler ve şarkı söylerler,
 • Özgün bir işaret dili kullanırlar,
 • Telepattırlar, düşündüğünüzü hissederler,
 • Şefkatli, duyarlı ve empatikdirler,
 • Konuşmaya başlayınca geçmiş yaşam anılarını anlatırlar,
 • Sanatçı ve yaratıcıdırlar,
 • Sebze ve meyveleri tercih ederler,
 • Denge duyguları mükemmeldir,
 • Geç konuşurlar.

Çağımızda İndigoların yani önceki kuşağın etkisi nedeniyle, sezgilerimizin ve düşüncelerimizin daha çok çok farkında olacağız. Bunun kanıtları ortadadır, günümüzde özellikle paranormal konulara olan ilginin gittikçe artma nedeni budur, tv, tablet, telefon, kitaplar, sinema gibi… İşte İndigoları izleyen Kristaller’in daha çok ruhsal yetilere sahip olmaları da bu yüzdendir. Geç konuşurlar çünkü zihinsel iletişim güçleri oldukça kuvvetlidir.

kristal çocuklar ile ilgili görsel sonucu

Çevre Etkileri

Kristal Çocuklar’a bebekken çok dikkat etmelisiniz. İnsanları hep öpmek istiyorlar, herkese karşı sevecen ve oldukça şefkatli olurlar. Yüz ifadeleri, sözleri ve davranışları hep olumlu, çevrelerine mutluluk, neşe ve moral verirler. Yaşlı insanlara manyetik olarak yöneliyorlar sanki bilgeliği ve dinginliği onlardan hissediyorlar. Dünyamızın şu anda en çok muhtaç olduğu şeyi yapıyorlar yani bu çocuklar bağışlayıcı oluyorlar.

İndigo çocuklar ise,  abi ve ablaları davaları için savaşırken, onlar Gandi gibiler, bir tartışma ortamında arkalarını dönüp gidiyorlar ve affedici bir tavır sergiliyorlar. Hatta içlerinde neden tartışmaya gerek duyulduğunu soranlar bile oluyor. 3 yaşında bir Kristal Çocuk, kendisine vurmak isteyen arkadaşına sert ve otoriter bir sesle; “Hayır, dur ve bana vurma. Çünkü ben senin arkadaşınım.” diyebiliyor.

Bu çocuklar otistik mi?

Bu çocuklara otistik veya otizm tanımı konulması hatadır, otistikler genelde insanlardan kopuk kendi dünyalarında yaşarlar ve ilgi duymadıkları insanlarla konuşmazlar. Oysa Kristal Çocuklar tüm insanlık tarihindeki en sokulgan, ilgili, konuşkan çocuklar olarak biliniyorlar. Görülmedik bir sevimlilik, sevecenlik ve duyarlılık gösterirler. Onlar otistik asla değil, awetistik yani saygı ve sevgi uyandırıcı özellikleri vardır.

Bu sebeple bizler bu çocukları hasta diye adlandırır ve ilaçlarla utandırırsak, ilahi bir armağanı hem reddetmiş oluruz, hem de geleceğin üstün uygarlığını yıkmış oluruz. İşte! İndigolar’ın düzene karşı açtıkları savaş bu nedenledir, önemli bir amaçları da Kristaller’i korumaktır.

Ve bilmelisiniz ki. Kristal Çocuklar anne ve babalarını özel olarak seçmektedirler. Kristal Çocuklar‘a hamile olan anneler, çoğu zaman çok özel olaylardan söz etmektedirler. Bu anneler özel rüyalar görmekteler, hatta bazı annelerin önceden var olan hastalıkları hamile oldukları süre içerisinde iyileşmektedir.

Odaklanma veya konsantrasyon yetenekleri vardır

Kristal Çocuklar bazen ebeveynlerini duymaz görünürler, bu olay daha çok doğada bulundukları anlarda görülür. Aslında otistik tavır zannedilen bu olay gerçekte farklıdır, onlar o anlarda dünyadan geçici olarak kopmaktadırlar. Mesela, tv seyrederken, açık havadayken, hayvanlarla oynarlarken bunu sık sık yaparlar ve anne babalarını duymazdan gelirler, uzun uzun çiçeklere, yapraklara, hayvanlara bakarlar.

Dahası, teknolojide  onlar için önemlidir, ne olursa olsun teknolojik her şeye kendilerini kaptırırlar. Kristal Çocuklar‘ın bu yetenekleri gelecekte lider olduklarında yararlı olacak olan odaklanma yada konsantrasyon yeteneğidir.

Her zaman pozitif düşünmelisiniz

Bu çocuklar, büyürken insanları değerlendirdiklerinde kendi sezgilerine öncelik veriyorlar. Bir radar gibidirler. Onlardan düşüncelerinizi ve niyetinizi pek gizleyemezsiniz. 10 yaşlarında bir Kristal Çocuk, bilmez görünse bile gerçeğin her zaman farkındadır.

Ne yazık ki, bazen bu duyarlılık aşırı ve zarar verici olabiliyor. Bu sebeple, onların yanında olabildiğince pozitif düşünmek ve gerilimli ortamlar yaratmamak gerekir. Hatta bazı Kristal Çocukları çok sayıda insanla karşılaştırmamak bile gerekebilir. Aynı şey yaşadıkları çevre için de gereklidir, onların yanında çok sert, şiddet dolu filmler izlemek zararlı olabiliyor.

kristal çocuklar ile ilgili görsel sonucu

Başkalarının duygularını, kendi duyguları gibi hissedebiliyorlar

Bir diğer ilginç yetenekleri gezegenin ortak enerjisini algılayabilmeleridir. Büyük kitlesel korkuları, dünyayı etkileyen olayları hissederler, moralleri bozulur, heyecanlanabilir hatta hastalanabiliyorlar. 11 Eylül’deki İkiz Kuleler saldırısında, felaketi yaşanırken hisseden ve ardından ciddi bir şekilde hastalanan çocuklar kayıtlara geçmiş olduğu biliniyor. Unutmayın ki, Kristal Çocuklar, bizler ve İndigolar gibi değiller, onlar başkalarının duygularını, kendi duyguları gibi hissedebiliyorlar.

Hiç bir görünür neden olmadan huzursuzlanan ve hasta olmaya başlayan bir Kristal Çocuğu önce sakinleştirmeniz gerekir. Onunla konuşun, sıcak ve koruyucu etkiler verin ve muhakkak yakınında, çevresinde hatta oyuncaklarının içinde bir doğal kristal parçasını bulundurun, onunla oynamasını sağlamalısınız. Fakat dikkat edin, küçük taşları yutabilirler, taşın kenarları yuvarlatılmış olmalı, asla keskin olmamalıdır. Ve onlara bu taşları fırlatmaması gerektiğini de öğretmelisiniz.

Yüksek duyarlılık gösterirler

Bu duyarlılık sadece ruhsal değildir, Kristal Çocuklar fizik olarak da farklı ve duyarlıdırlar. Mesela, yüksek seslerden, gürültüden, kalabalık içinde bulunmaktan, çok sıcak veya soğuk ortamlardan, dağınıklık ve düzensizlikten hoşlanmazlar veya bunların bazılarından hoşlanmazlar. Onlara büyük alışveriş merkezlerinde dikkat etmelisiniz, bir Kristal Çocuk böyle ortamlarda aşırı heyecanlanır, bu nedenle korunmalıdır.

Ayrıca Kristal Çocuklar yapay vede kimyasal maddelere çok duyarlıdırlar, doğal sabunlar, gereğince bitkisel ilaçlar kullanılmalıdır. İlginç bir olay da, Kristal Çocuklar‘ın kolay kolay yaralanmazlar ve korkmazlar. İstisnalar dışında sanki korunmaktadırlar çok ciddi kaza yada saldırılardan birkaç sıyrıkla kurtulan çok sayıda Kristal Çocuk kayıtlara geçmiştir. Fakat bunlar sizin tedbirsiz davranmanız demek değildir.

Ekolojik çocuklardır

Kristal Çocuklar bizlere göre bedenleriyle daha çok ilgilidirler, buna çok dikkat ederler. Bu sebeple temiz hava, temiz su, tropikal bir atmosfer, bol ve taze meyve ve de sebze onlar için önemli ve çok yararlıdır. Anne ve babaların buna önem ve öncelik vermeleri gerekiyor. Sanki bu çocuklar geleceğin temiz dünyasını yaşamaktadırlar.

Duygusal şifacılar

Bu çocukları tanımak için onların sevgi anlayışlarını ve tavırlarına dikkat etmek gerekir. Öylesine sevgi doludurlar ki, varlıkları bile şifa vericidir. Çok küçük Kristal Çocuklar bile, elleriyle, gözleriyle, davranışlarıyla içgüdüsel şifa dağıttıkları bilinir. Ebeveynlerinin hasta olmalarından hiç hoşlanmazlar ve onların bir an evvel iyileşmelerini isterler. Kristal Çocuklar, duygusal şifacı, teselli edici, şefkat ve  hatta öğüt verici olabiliyorlar.

Doğal iyimser oldukları için çevresindekilere karanlığın içindeki ışığı gösterebilir veya hissettirebilirler. Onlar bize sevgiyi alıp, kabul etmeyi öğretiyorlar. Bizim işimiz ise, onları ruhen beslemek, hissetmeyi öğretmek ve güveni öğretmektir. Ergenlik çağına geldiklerinde doğal sevecen hallerinin olduğu gibi kalmasına önem vermeli ve rehberlik etmeliyiz.

Parapşisik yetenekleri vardır

Kristal Çocuklar’ın sık sık mistik konulardan söz ettiklerini duyabilirsiniz. Tanrı’dan, meleklerden, dualardan söz edebiliyorlar. Sanki her birisi küçük birer filozoftur. Bazı Kristal’lerde psişik yetenekler görülmüştür, mesela, psikokinezi yapabilirler yani bazı küçük eşyaları düşünceleriyle hareket ettirebilirler. Anne ya da babalarına onların ilk anne ve babaları olmadıklarını söyleyen Kristal Çocuklar vardır.

Elektronik araçları etkileyen Kristal Çocuklar da daha önce kayıtlara geçmiştir. Fakat endişelenmeyin, her Kristal Çocuk böyle değildir, böyle özellikleri olmasa da bir Kristal Çocuk olabilirler. Onların telepatik yeteneklerine çok dikkat edilmelidir. Anne ve babalarına veya diğer yakınlarına bazen o etkileyici gözleriyle uzun uzun bakmaları şaşırtıcıdır, bunu gözardı etmemek gerekir.

Eğer dikkat edilirse birçok Kristal Çocuğun, annesinin isteklerini, kendisine sözlü olarak söylemeden yaptıkları görülmüştür. Bu yeteneklerin sergilenmesindeki amaçsa, insanlığın doğal yeteneklerinin hatırlanması şeklindedir.

kristal çocuklar ile ilgili görsel sonucu

Farklılıklar

Kristal Çocuklar’ı eğlendirmek için karmaşık ve pahalı oyuncaklar almanız gerekmez. Onları açık havaya çıkarmanız yeterli olacaktır. Daha büyük yaşlardaki Kristal Çocuklar’ın odasında gereksiz ve karmaşık bulduğu birçok oyuncağı götürüp çöpe attığı hatta satıp evcil hayvanlara vermek için yiyecek satın aldıkları da görülmüştür.

Onlar küçük yaştan itibaren çevreyi koruma içgüdüsüne sahiptirler, doğa onlar için çok çok önemlidir. Bu özelliklerini sözleriyle olmasa bile davranışlarıyla anlatmaktadırlar.

Geleceğin süper sanatçıları olabilirler

Onlar sadece sevimli, sevecen ve ruhsal değildirler, ayrıca doğal sanatçıdırlar. İyi resim yaparlar yada çok küçük yaşlarda bile, daha konuşmaya başlamadan önce mırıldanırlar ve sonra da şarkı söylerler. Hatta eğitim almış kadar iyi resim yapanları da vardır.

Müzik yeteneği yüksek zekanın göstergesidir, daha üç yaşındayken şarkı sözlerini ezberleyen Kristal Çocuklar vardır. Yüksek yaratıcılıkları onların sağ beyine egemen olduklarını göstermektedir, bu nedenle duygularının farkındadırlar, sezgisel olurlar, hareket becerileri gelişmiştir, felsefi, ruhsal ve sanatçıdırlar.

Sağ beyin egemenliğinde bireyler, sözcüklerin aksine görüntü ve duygularla düşünürler. Görsel yönelimleri onlara sanatsal yetenek ve fotografik bir bellek verir, zihinlerinde gördükleri imgeleri taklit edebilirler.

Bizlerin hatta bazı İndigolar’ın aksine pahalı ve çok güzel oyuncaklar yerine Kristal Çocuklar’ın sıradan şeylerle eğlenmeleri oldukça ilginçtir. Bir kağıt veya kalemle ya da yapraklarla saatlerce oyalana biliyorlar. Onlar temel şeyleri takdir eder ve kullanırlar.

kristal çocuklar ile ilgili görsel sonucu

Ve sorunlar…

Elbetteki Kristal Çocuklar‘da sorunlular, bunu anlatan anne, babalar da var. Öncelikle inatçı, kesin kararlı ve dayanıklıdırlar. Haklarını savunmak için karşı tarafı zorlayabilirler. Sertlikten hoşlanmıyorlar ama otoriter davranırlar. Çatışma içeren durumları veya ilişkileri reddediyorlar ve bu durumdan uzaklaşıyorlar.

Bunlar Kristal Çocuklar’ın seçerken titiz olmalarına veya zor beğenir olmalarına neden oluyor. Yani oldukça ayırd edici oluyorlar. Çünkü öz saygıları yüksek, bedenlerini ve ruhlarını besleyecek arkadaşları, yemekleri, filmleri, işleri ve evleri isteyecek kadar kendilerini önemsiyorlar.

Mesela, yemek seçimleri güç ve özel, annelerini zorlaya bilirler. Çünkü bedenlerine uyumlular. Eğer anne ve babalar onların beslenme tercihlerine güvenebilirler ise, o zaman mücadeleye gerek kalmayacaktır. Kısacası onların seçimlerine güvenebilirsiniz. Sıvılardan yani içeceklerden çok hoşlanıyorlar. İçlerinde bir yaşından sonra bile anne sütü isteyenlere bile rastlanabiliyor.

Uyku sorunları yaşayabiliyorlar

Kristal Çocuklar yüksek bir enerjiye sahipler, uyurken birşey kaçırmak istemiyorlar. Çünkü her ne olursa olsun, uykudayken dışarda birşeyler yaşandığını biliyorlar. O kadar duyarlılar ki, uyarıcı herhangi bir şey uykusuzluk yaratabiliyor.

Bazıları öğlen uykusu uyurken, bazıları asla istemiyorlar, eğer bunlar gündüz uyurlarsa gece asla uyumuyorlar. Zorlamalı uykularda kabuslar görüyorlar ve oldukça gergin oluyorlar. Kısacası onların kendi uyku düzenlerini uygulamalarına izin verilmesi gerekiyor. Ama eğer sorun ağırlaşır ise, ikna etmek ve anlatmak gerekiyor.

kristal çocuklar ile ilgili görsel sonucu

Titizlik mi yoksa düzen mi?

Kristal Çocuklar‘a tuvalet eğitimi vermek pek mümkün olmuyor, yeterince örnek yok ama çoğunun bunu kendi kendilerine öğrendikleri görülüyor. Bu arada gerçekten doğa çocukları oldukları için çıplaklıktan hoşlanıyorlar. Ve sanki onlar, düzensizliğin enerji uyumsuzluğu olduğunu biliyor gibiler.

Buna nevrotik mükemmeliyetçilik diyenler de oluyor. Ama ruhsal gelişmişlik tanımı, her şeyin kendi istediği gibi olmasını isteyen bir Kristal Çocuk’la beraber olup, bunaldığınızda size daha yararlı olacaktır. Onların titizliğini anlatan çok fazla örnek var. Aslında sürekliliği ve tutarlılığı seviyorlar, her an değişen dünyada düzen, istikrar ve önceden tahmin edilebilirlik istiyorlar ve bu özellikleri bizler için gerçekten de umut verici…

Zamanı farklı görüyorlar…

Kristal Çocuklar, dış değil yani bizim zaman anlayışımızı değil, kendi iç zamanlarını kullanıyorlar. İşte bu konuda anne ve babaların çok ama çok sabırlı olmaları gerekiyor. Programlardan nefret ediyorlar ve özgür olmak istiyorlar. Belki de onlar, hiç acele etmeden bakan, inceleyen ve sonra fikrini söyleyen yaşlı ruhlar gibiler. Bekliyorlar ve öğrendikten sonra kendi hız veya ritmlerine göre uyguluyorlar. Aslında haksız değiller çünkü geç kalma korkusuyla heyecanlanıp, telaşlanacakları yerde, daha sağlıklı olarak sakin davranıyorlar. Bir anlamda, zamanın gerçek olmadığını ve hatta genişletilebileceğini düşünüyorlar. Yani bizler gibi esir olmak yerine, zamana sahip olmak istiyorlar.

Kronik alışkanlılar

Kristal Çocuklar, anne – babalarına ve  diğer aile bireylerine çok bağlılar, ayrı kalmaktan hoşlanmıyorlar. Yetişkinlerin onları okşamalarına, teselli etmelerine bağımlılar, bu noktada başkalarının kendilerini anlamayacağı endişesi içinde olabiliyorlar. Öte yandan onlardan ayrı kalınca, bir daha göremeyecekleri korkusunu da taşıyorlar. Bunun daha bilimsel bir tanımı, acıdan kaçmak şeklinde…

Öneriler

Onların sağ beyinli yani görsel olduklarını unutmayın, sözel değil, görsel yöntemlerle eğitin. Hiç bir konuda zorlamayın, açıklamalarda bulunun. Onlara bağlanın yani sık sık beraber olun ve dokunun. Hayvanları örnek gösterin; “Bak köpek seni izliyor…” gibi. Kuralcı olmayın, dürüst olun ve onlara kendileri olma özgürlüğünü verin.

Siz kendinize iyi bakın, temiz, bakımlı ve etkili olun. Onları asla küçümsemeyin, arkadaş gibi ilişki kurun. Sesinizi melodik biçimde yani tonlayarak kullanın. Meraklarını giderin, öğrenin ve de öğretin. Dikkatinizi verin, onları ihmal etmeyin, yalan söylemeyin. Sabırlı, tutarlı ve gerçekçi olun, onlara süreklilik sağlayın. Siz ne düşünürseniz onlar öyle olacaklardır, onları negatif tanımlamalarla tanımlamayın, onlardan da bir şeyler öğrenebilirsiniz.

Onların imgelerine yani canlandırmalarına veya hayallerine katılın. Onlara enerji yardımı yapın. Mümkünse meditasyon ve de yoga öğretin. Onları tartışmasız sevin. Onlara kendi negatif, ayrımcı, bölücü, fanatik, tutucu, geleneksel ve zarar verici düşüncelerinizi aşılamayın. Çünkü geçmişte ve şu anda hiçbir konuda haklı ve başarılı değilsiniz…

Kristal Çocuklar diyorlar ki…

İnsanlara yardım edelim. (6 yaşında)

Evrende herkese iyi yaşam, sevgi ve iyi yiyecekler diliyorum. Benle oynayın ve bana okuyun. (6 yaşında)

Meleklerimden ışıklı rüyalar istiyorum. (3 yaşında)

Herkes öldükten sonra yine geri geleceğini bilmelidir. (7 yaşında)

Duvarlara üzerinde “Mutlu ol” yazan tabelalar asalım. (5 yaşında)

kristal çocuklar ile ilgili görsel sonucu

Sonuç

Kristal Çocuklar, şu anlarda en çok 10 yaşında olan ve İndigo Çocuklar‘dan sonra gelen çocuklardır. Bizlere insanlığın nereye gideceğini gösteriyorlar. Onlar İndigolar gibi tartışmacı, öfkeli ve savaşçı değiller, daha sakin, mutlu ve affediciler. Kristal Çocuklar, şu anlarda 25 yaşlarda olan İndigolar’ın açtıkları yenilenmiş dünyanın insanları olacaklar. Ve hiç unutmamalıyız ki, dünyayı bu hale getiren bizleriz yani yetişkinler.

Bir çok şey için artık yapacak bir şeyimiz yok ve tek umudumuz çocuklarımız, onları kendi fanatik düşüncelerimiz için, sapkınlıklarımız için bozmamalıyız. Saf ve doğal kalmalarına özen göstermeliyiz. Şunu iyi bilmeliyiz ki, geçmişte tüm yaptıklarımız, iyi örnekler olsa dahi kötü ve bağışlanmazdır. Eğer çocuklarımıza dikkat eder ve onlara iyi bakarsak hem geleceğimizi kurtarabilir hem de onların istediği gibi çok daha güzel bir dünyayı oluşturmalarına yardım ediyor olabiliriz.

Gerçekgündem.com