Anne Çocuk Bilgisi

Sağlık, Magazin ve Haber Portalı

2020-2021 İlkokul kayıtları ne zaman başlayacak? Çocuğum hangi okula gidecek?

Milli Eğitim Bakanlığı, 2020 eylül ayında ilkokula başlayacak çocuklar için yaz okulları açılıyor. Bu kapsamda eylül ayında ilkokula başlayacak fakat ana sınıfına devam etmemiş çocukların ilkokula hazırlanmaları amacıyla yaz okulları açılabilecek. Peki, 2020 – 2021 İlkokul kayıtları ne zaman başlayacak? Çocuğum hangi okula gidecek? diyen aileler için işte MEB ilkokul kayıtları ile ilgili merak edilenler..

Milli Eğitim Bakanlığı Korona virüs nedeniyle eğitimi uzaktan eğitim uygulamasıyla tamamladı. Fakat bu yıl anaokullarına giden 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılında 1. sınıfa nasıl geçecek öğrenciler için sürecin nasıl işleyeceği konusu merak ediliyor. Peki, 2020-2021 İlkokul kayıtları ne zaman başlayacak? Çocuğum hangi okula gidecek?, sorusunu soran veliler için işte MEB ilkokul kayıtları ile ilgili detaylar.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI OKUL ÖNCESİ YAZ OKULLARINI NE ZAMAN AÇACAK? 

Milli Eğitim Bakanlığından (MEB) 81 ilimize 2019-2020 eğitim öğretim yılı sene sonu iş ve işlemlerine ilişkin yazı gönderildi. Yazıda, daha önce 19 Haziran’a kadar açık tutulan okul öncesi eğitim kurumlarına ilişkin yeni bir gelişmeye de yer verildi. Bu kapsamda 2020 eylül ayında ilkokula başlayacak ancak ana sınıfına devam etmemiş çocukların ilkokula hazırlanmaları amacıyla yaz okulları açılabilecek.

Bunun yanında okul öncesi eğitime devam etmiş çocuklar için de ayrıca yaz kulüpleri düzenlenecek. Velilerin yazılı talepte bulunmaları halinde bu öğrencilerin de sınıf tekrarı yapabilmelerine de imkan sağlanacak. 

2020-2021 İLKOKUL KAYITLARI NE ZAMAN BAŞLIYOR?  

Korona virüs nedeniyle ana okullarına devam edemeyen öğrenciler için yaz okulu açılması ile ilgili gelişmenin ardından pek çok veli de eylül ayında açılacak okulların kayıt tarihlerini merak etmeye başladı. Milli Eğitim Bakanlığı, eylül ayında açılacak okullar için kayıt tarihlerini henüz açıklamadı.  

ÇOCUĞUM HANGİ OKULA GİDECEK? 

İlkokula başlama yaşı hakkında detayları merak eden vatandaşlar, “2019-2020 Öğretim Yılı Okul Öncesi – İlkokul – Ortaokul e-Kayıt Sonuçları” ekranını kullanabilecekler. Aileler, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından hizmete konulacak e-kayıt sistemi üzerinden, okul öncesi, ilkokul ve ortaokul kayıt sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilecekler. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açılacak e-Kayıt sisteminin aktif olacağı tarihler henüz belli olmamıştır.  

E – OKUL KAYIT SORGULAMA EKRANINI İÇİN…  TIKLAYIN

İLKOKULA BAŞLAMA YAŞI NASIL HESAPLANMAKTADIR? 

İlkokula başlama yaşını, aşağıdaki otomasyon üzerinden doğum tarihini girerek kolayca öğrenebileceksiniz…

MEB YAŞ HESAPLAMA MODÜLÜ İÇİN… TIKLAYIN

Kaynak: gazetevatan.com