Anne Çocuk Bilgisi

Sağlık, Magazin ve Haber Portalı

Çocuğum hangi okula gidecek? İşte! 2020-2021 E-Okul giriş okul bilgisi sorgulama ekranı!

Çocuğum hangi okula gidecek? E-Okul giriş okul bilgisi sorgulama sayfasını araştıran vatandaşlar çocuğunun hangi okula gideceğini merak ediyorlar. 2020-2021 eğitim öğretim dönemin öncesinde, çocuğu okula başlayacak veliler çocuğum hangi okula gidecek sorusuna yanıt arıyorlar. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 2020-2021 eğitim öğretim yılına dair 81 ile gönderdiği genelgeye göre, okullar 31 Ağustos 2020’de açılacak, 18 Haziran 2021’de ise kapanacak.

ÇOCUĞUM HANGİ OKULA GİDECEK ?

2020-2021 eğitim-öğretim yılında bütün resmi okullarda eğitim görecek olan okul öncesi, 1’inci ve 5’inci sınıf öğrencilerin kayıtları ikametgah bilgileri esas alınarak e-Okul sistemi üzerinden gerçekleştirilecek.

E-OKUL KAYIT SORGULAMA 2020 EKRANI İÇİN TIKLAYIN

İLKOKULA BAŞLAMA YAŞI NASIL HESAPLANIYOR?

Milli Eğitim Bakanlığı’nın e-Okul sayfası üzerinden çocuğunuzun okula başlama yaşı hesaplanabiliyor. Aşağıdaki gördüğünüz linke tıklayarak doğum tarihini girdikten sonra kayıt durumu hakkında bilgi alabilirsiniz.

OKULA BAŞLAMA YAŞINI HESAPLAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İLKOKUL VE ORTAOKUL KAYITLARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

İkokul 1’inci ve 5’inci sınıflara aday kayıtların yapılması ve okul öncesi eğitim kurumları için kayıtların başlama tarihi şuan için belli değil.

LİSE KAYITLARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Lise kayıtları LGS sonuçları adayların erişimine açıldıktan sonra başlayacak. LGS sınav sonuçları 16 Temmuz 2020 tarihinde https://www.meb.gov.tr internet adresinde ilan edilecektir.

TELAFİ EĞİTİM NE ZAMAN OLACAK?

Telafi eğitimi okulların açılmasıyla birlikte yeni ders yılının ilk 3 haftasında yapılacaktır. Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürü, Cengiz Mete, şöyle konuştu:

“Ders zilimizi 31 Ağustos’ta çalacak, 1. dönemin ilk 3 haftasında ağırlıklı ve devamında yıl boyunca destekleme yetiştirme kurslarımızda olmak üzere telafi eğitimi yapacağız. Telafi eğitimi, okulların açılmasıyla birlikte yeni ders yılının ilk 3 haftasında gerçekleştirilecektir”.