Anne Çocuk Bilgisi

Sağlık, Magazin ve Haber Portalı

1000 TL Pandemi Ödemelerinde Son Durum

1000 TL pandemi ödemelerinde son durum; Pandemi başvuru ve sonuç sorgulama ekranı.. Sosyal yardım için E-Devlet sorgulama ekranı…

1000 TL sosyal yardım ödemelerindeki son durumu merak eden vatandaşlar hem başvuru hem de sonuç sorgulama ekranlarındaki güncel durumu takip etmeye başladılar. 3. faz ödemeleri ve başvuruları devam ediyor. Bilindiği gibi 3. faz dönemi dinamik bir dönem olacağı açıklanmış ve 4. faz yerine başvuruların 3. faz döneminden devam edeceği açıklanmıştı. Öyleyse, E-Devlet sosyal yardım sorgulama ve başvuru ekranlarının linkleri nedir? İşte tüm sorgulama ve başvuru ekranı detayları…

ÖDEMELER NE ZAMAN YAPILACAK? 

Bir çok kişi 1000 TL sosyal yardım parası ne zaman yatırılacak sorusunu araştırıyor. Pandemi sosyal yardım sonuç sorgulama ekranı başvuru işlemlerini daha önceden yapanlar tarafından da araştırılıyor. 3. faz sosyal destek programına 6 milyonu aşkın başvuru yapılmıştı.
Faz 1 ve faz 2’ye başvurup halihazırda 1.000 lira alan vatandaşların başvurularının değerlendirmeye alınmayacağı, faz 3 sosyal yardım parası için vatandaşların beklentisini arttırdı. E-Devlet üzerinden online şekilde tüm adımları eksiksiz yapan vatandaşlar şimdi 1.000 lira olarak belirlenen ödemelerin ne zaman hesaplarına yatacağını merakla bekliyor. İşte, adım adım ayrıntılar…

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk konuya dair yaptığı açıklamada yapılan yardım hakkında, “Peyderpey de ödemelere de başladık aslında, şu anda 620 bin haneye faz 3’ten de yardım yaptık.” dedi.

BAŞVURU NASIL YAPILIR? 

Pandemi sosyal yardım desteği olarak bilinen 1000 TL yardım başvuruları, E-Devlet girişi ile internet üzerinden kolayca gerçekleştirilebilecek. Fakat yoğunluğun önüne geçebilmek için TC Kimlik Numarası’nın son hanesine göre haftanın belirli günleri sosyal yardım desteği için başvuru işlemi alınacak.
E-Devlet’te Pandemi Sosyal Destek modülü üzerinden 3. faz başvuruları başladı.
TC kimlik numaranızın son hanesine göre;
0 – Pazartesi
2 – Salı
4 – Çarşamba
6 – Perşembe
8 – Cuma günlerinde başvurunuzu yapabilirsiniz.
Cumartesi ve Pazar günleri ise, herhangi bir sınırlama olmaksızın herkes başvuru yapabilir…

SONUÇ SORGULAMA NASIL YAPILACAK? 

E-Devlet üzerinden 1000 TL sosyal yardım parası sorgulamak için aşağıdaki bağlantı üzerinden e-Devlet hesabınıza giriş yapmalısınız. Daha sonra arama butonu üzerinden Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sayfasından “Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama” bölümüne girmelisiniz. Daha sonra sorgulamak için butona tıklamanız yeterli olacaktır.

Sosyal yardım başvuru sorgulama ekranı da başvuru ekranı ile aynı sayfada yer alıyor. Dolayısıyla başvurunuzu tamamladıktan sonra detayları başvuru sayfasından görebileceksiniz.

SOSYAL YARDIM BAŞVURU VE SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

PANDEMİ BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR? 

Başvuran kişinin hanesinde aşağıda belirtilen kapsamlarda yer alan birinin bulunması halinde başvurusu değerlendirmeye alınmayacaktır:

Pandemi Sosyal Destek Programı Faz 1 ve Faz 2 kapsamında verilen 1000 TL’lik nakdi destekten faydalanmış olanlar,

5510 sayılı Kanunun 4/a maddesi kapsamındaki kamu işçileri,

5510 sayılı Kanunun 4/c maddesi kapsamındaki memurlar,

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK)’ndan gelir veya aylık alanlar (emekliler),

İŞKUR İşsizlik Ödeneğinden faydalananlar,

İŞKUR Kısa Çalışma Ödeneğinden faydalananlar.

KAYNAK: www.hurriyet.com.tr