Anne Çocuk Bilgisi

Sağlık, Magazin ve Haber Portalı

Yaren yürümek için yardım bekliyor…

Serebral palsi hastası Yaren yürümek için yardım bekliyor…

Doğum sırasında oksijen gitmediği için beyni hasar gören ve şu an yürüme güçlüğü çeken, halk arasında beyin felci olarak da bilinen serebral palsi hastası olan küçük Yaren, günlük ihtiyaçlarını karşılaşabilmek için robotik cihaza kavuşmanın hayalini kuruyor.

Adıyaman’da yaşayan baba Emrah Coşkun, gazetecilere yaptığı açıklamada, 12 yaşındaki Yaren’in doğumda oksijen almadığı için beyin felci yaşadığını anlattı.

Kızının büyüdükçe yürüme güçlüğü çektiğini ve kendisine robotik yürüteç alınmazsa hareket kaybının daha da artacağını anlatan Coşkun, şunları kaydetti:

“Yaren benim ilk çocuğum. Rahatsızlığını 6 aylıkken fark ettik. O günden beri elimizden geldiğince ona yardım etmeye çalışıyoruz. Haftada 2 defa fizik tedavi alıyor kızım ama ne yazık ki yetersiz kalıyor… Çünkü yaşı büyüdükçe kasları çok sertleşiyor. Doktorlar tedavi için robotik cihaz almamızı istedi ama ben asgari ücretle çalışan bir insanım. Söz konusu cihazın 350 bin lira olduğu söyleniyor. Benim şu an onu alabilecek gücüm yok. Yetkililerden ve hayırseverlerden yardım bekliyorumz. Ne olur Yaren’im yerde kalmasın.” dedi.

Kaynak: AA