Anne Çocuk Bilgisi

Sağlık, Magazin ve Haber Portalı

Kraliyet bebeğinin ismi ne olacak?


Herkes bunu konuşuyor!

Sussex Dükü Prens Harry’nin ve Düşesi Meghan Markle ikinci çocuklarını bekliyor.

Herhangi bir tarih verilmese de Meghan Markle’ın yeniden doğum yapacağının açıklanmasının ardından kraliyet bebeğinin cinsiyeti, adı ve doğum yerine dair söylentiler artmaya başladı.

Mevcut tahminlere göre Prens Harry’nin hayatını kaybeden annesi ve Galler Prensesi Diana’ya saygı ifadesi olarak bebeğe Oliver veya Diana ismi verilebilir.
Çift artık kraliyet ailesinin üyesi olmasa bile, kraliyet ailesinin çocukları için düşündüğü olası isimlerin gizli tutması bir gelenek haline geldi.

İşte! Kraliyette en çok kullanışam erkek isimleri

Albert ailenin erkek üyelerinde en çok kullanılan isim. İsim ilk önce, Kraliçe II. Elizabeth’in büyük büyük babasının Prens Albert’e verilmişti. Kraliçe Victoria’nın 1819’daki doğumundan bu yana kraliyette Albert adı toplamda 12 bebeğe verildi.

Kraliyet ailesinde sırasıyla 10, 8 ve 7 bebeğe verilen George, Charles ve Edward isimleri listede iki, üç ve dörtdüncü sırada yer alıyor.

İşte! Kraliyetteki kız bebekler için favori isimler

Bebek eğer kız olursa, son 200 yılda kraliyetten 9 bebeğe verilen ve Prens Harry’nin büyük büyük büyük büyükannesi Kraliçe Victoria’nın taşıdığı ilk isim olan Victoria adını alması mümkün.
Diğer popüler isimler arasındaysa, 7 bebeğe verilen Mary’nin yanı sıra kraliyet mensubu 6’şar kişiye verilerek berabere kalan Louise ve Alexandra yer alıyor.
Mary ismi, şu anki Kraliçe’nin büyükannesi Kraliçe Mary’nin adı olduğu için tarihi bir öneme de sahip.

İlk kez anne ve baba olanlar, bebeğin büyükannesinin adını seçerek isminin Elizabeth olmasına karar verebilir.
Şu anki Kraliçe’yle birlikte diğer 4 asilin de adı olan Elizabeth, aynı zamanda Prenses Charlotte’un da göbek adıdır.

Kraliyet çiftinin kraliyet geçmişi olmayan bir ismi tercih etme olasılığı da varken asil bebeğin ismine dair son tahminler Grace, Sofia ve Spencer isimlerini de içeriyor.

haberturk