Anne Çocuk Bilgisi

Sağlık, Magazin ve Haber Portalı

Neveser Gerginok’tan yeni single ‘Yanımdaki Sevgilim’

Neveser Gerginok müzik dünyasında alaturka rüzgarı estirecek…

“Zamansız  Akşamlar” adlı eseriyle, müzikseverlerin gönlünde taht kuran Türk Sanat Müziği’nin güçlü sesi Neveser Gerginok, “Yanımdaki Sevgilim” adlı yeni single çalışmasını müzikseverlerin beğenisine sunmaya hazırlanıyor.

Kendi bestelerinin yanısıra seslendirdiği eserlerle de müzik dünyasına damga vuran Gerginok, alaturka ezgilerden oluşan “Yanımdaki Sevgilim” şarkısı ile 2021’e iddialı bir giriş yapmaya hazırlanıyor.

Kuzey Yapım  etiketiyle  dijital platformlarda yerini alan  “Yanımdaki Sevgilim”in sözleri  Güzide  Füsun Arkış’a, müziği  Ömer Öcal’a ait bir eser. Şarkının İstanbul stüdyolarında çekilen nostaljik klibinin yönetmenliğini ise Candar Köker üstlendi.

Yeni şarkısına çok güvenen başarılı sanatçı Gerginok, “Yanımdaki Sevgilim’ gençlere alaturkayı sevdirecek” dedi.

Neveser Gerginok hakkında;
İstanbul’da doğan Neveser Gerginok müzisyen bir ailenin kızıdır. Babası Necdet Gerginok, değerli bir musiki hocasıdır. Bu nedenle küçük yaşlarda başlayan müzik eğitimi, İTÜ Devlet Konservatuarı Şan Bölümü’ne kadar uzanmıştır. Bu bölümü birincilikle bitirdiği için doğrudan yüksek lisansa geçiş hakkı kazanan Neveser Gerginok, İTÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde ileri icra tekniği branşında yüksek lisansını tamamlamıştır. İstanbul Radyosu’nun açtığı sınavı kazanarak 4 yıl burada görev yapmış ve canlı yayınlara katılmıştır.

Gökhan Kırdar’ın Loopus adlı şirketinin sanatçısı olduğu yıllarda birçok dizi ve filmde beste, söz ve yorumlarıyla katkıda bulunmuştur. Bugüne kadar birçok ünlü sanatçının albümlerinde back vokal olarakta yer almıştır. Zamansız Akşamlar isminde bir solo albümü ve bir çok Türk Sanat Müziği arşiv albümü ne sahiptir. TRT de Dünyanın Türküsü, Lacivert adlı programlarda saz ve ses sanatçısı olarak yer almıştır. Halen Kadıköy Belediyesi bünyesinde koro şefliği ve şan hocalığı yapmaya devam etmektedir.

Medyanefesi.com