Anne Çocuk Bilgisi

Sağlık, Magazin ve Haber Portalı

Simge Sağın kişisel verilerini ele geçiren o kabin memuruna dava açtı

Başarılı şarkıcı Simge Sağın, adına sahte hesap açarak, iş adamları ile cinsel içerikli yazışmalar yapan kabin memuru Asil Nadir A.’dan şikayetçi oldu. Kabin memuru hakkında, ‘verileri hukuka aykırı olarak verme veya ele geçirme’ suçundan bir yıldan 4 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı…

Sağın,‘Adımı kullanıp iş adamları ile yazıştı, itibarım zedelendi’

Kabin memuru Asil Nadir A., kendisini sevilen şarkıcı Simge Sağın olarak tanıtıp Facebook’ta sahte profil hesabı açtı. Ünlü şarkıcının kişisel verilerini kullanan memur, iş insanları ile cinsel içerikli yazışmalar yaptı ve yüz yüze görüşmeler ayarladı. Kabin memuru 13 Aralık 2019’da Ferruh T. ile şarkıcı Simge Sağın olarak konuşmak istedi. Ferruh T. bu durumdan şüphelenerek Simge Sağın’ın menajeri Özgür Aras’ı arayarak durumu bildirdi.

Bu gelişme sonrası Simge Sağın, avukatı aracılığıyla kabin memurundan ‘verileri hukuka aykırı olarak verme veya ele geçirme’ suçundan şikayetçi oldu. Şikayet dilekçesinde, fotoğraf ve kişisel bilgilerinin kullanılarak Sağın’ın itibarının zedelendiği ve insanların kandırıldığı belirtildi.

Tarafına yapılan suçlamayı kabul etmeyen Asil Nadir A.’nın telefonu, Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne gönderildi. İnceleme raporunda; kabin memurunun üçüncü kişilere kendisini Simge Sağın olarak tanıtıp cinsel içerikli sohbetler yaptığı tespit edildi. Savcılık soruşturmayı tamamlayarak şüpheli hakkında 1 yıldan 4 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açtı.

‘Hesap açmamı kendisi benden istedi’


BEYKOZ Asliye Ceza Mahkemesi’nde önceki gün görülen duruşmada Asil Nadir A. , Simge Sağın’ı tanıdığını belirterek ifadesinde şunları söyledi: “Adına Facebook hesabı açmamı kendisi benden istemişti. Ben de rızası olduğundan açtım. 2010 ve 2014 yılları arasında hesabı ben yönettim, konser bilgilerini vs. paylaşıyordum. Simge kendisinin ekip kurduğunu, söyleyip ‘Artık Facebook hesabımı yönetme’ dedi. Ben de 2015’ten beri bu hesabı kullanmıyorum. Simge gibi davranıp kimseyle konuşmadım.” ifadesini kullandı. Mahkeme duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

Kaynak:sabah.com