Anne Çocuk Bilgisi

Sağlık, Magazin ve Haber Portalı

Altın Fırça Ödülleri Yine Sahiplerini Buldu

23 Nisan Ulusal  Egemenlik  Çocuk Bayramı  Kapsamında  Ödül  Aldılar

Ulusal Altın Fırça Ödülleri Resim Yarışması, “Toprak ve Su” temasıyla 40 kişilik jüri eşliğinde gerçekleşti. Türkiye genelinde ve KKTC’de bulunan 51 farklı şehirden okulların katılımıyla   gerçekleşen 3 ila 9 yaş çocukların katıldığı yarışma da  birinciliği Tepeköy İlkokulu – Mersin Mezitli ilçesi, ikinciliği  Özel Tuzla Mavi Boncuk Anaokulu, üçüncülüğü  Profesyonel Eğitim Merkezi (PEMA KOLEJİ) / Konya  kazandı.

İstanbul’da yapılması  beklenilen tören  pandemi sebebi ile birinciliği  kazanan il  Mersin’de gerçekleşti. Yarışma Komite Başkanı Yaşar Şenyüz  törendeki yaptığı konuşmada, ‘Toprak ve Su’ temalı resimler arasından yapılan yarışmada jüri üyelerinin tüm isimleri ve okulları gizlenerek yaptığı değerlendirme ile Toros Dağlarının tepesinde bir devlet okulunun bu denli yüksek bir puanla başarı kazanmasının önemine özellikle dikkat çekti. Çocukların yakaladığı başarı ve bunu yarışmaya taşıyarak gösterdiği özveri nedeni ile Tepeköy İlk Okulu Resim Öğretmeni Burcu İlarslan’ı da Yılın Öğretmeni olarak seçtiklerini ifade eden Şenyüz, Başkan Tarhan’a verdiği destekler nedeniyle teşekkürlerini iletti.

Toprak Okulu Kurucusu ve Yarışma Jürisi Başkanı Esin Tutkun’sa son derece objektif bir değerlendirme yaptıkları bilgisini aktardığı konuşmasında pandemi sürecinde temiz çevrenin önemine dikkat çekebilmek amacıyla Toprak ve Su temalı yarışma yaptıklarını dile getirdi. Esin Tutkun, “Buradaki en önemli amacımız gelecek kuşaklara bırakacak olduğumuz dünyada, toprak, su ve hava’da oluşan çevre kirliliğini her yıl sürekli olarak gündemde tutmaya çalışmak, gelecek nesillere bu bilinci aşılamak olacaktır” dedi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törene Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Mezitli Kent Konseyi Başkanı Sibel Gelbul, Toprak Okulu Kurucusu Yaşar Şenyüz ve Yarışma Jürisi Başkanı Esin Tutkun, Tepeköy Mahallesi Muhtarı Nevzat Kurt, Tepeköy İlk Okulu Müdürü İlker Şimşek ve Resim Öğretmeni Burcu İlarslan, şampiyon öğrenciler ile velileri katıldı.

(medyanefesi.com)